Şanlıurfaspor-1461 Trabzon maçı tatil edildi

PTT 1. Lig'in 7. haftasında Şanlıurfaspor-1461 Trabzon maçında ev sahibi takım taraftarları sahaya inince olaylar çıktı. Hakemin verdiği kararlara tepki gösteren seyirciler, sahada tepki gösterince hakem tarafından maç tatil edildi.

GAP Arena'da oynanan ve 1461 Trabzon'un 2-1 üstünlüğü ile devam eden maçın 32. dakikada tribünden sahaya giren bir Şanlıurfaspor taraftarı, hakeme saldırmak istedi. Hakem Hüseyin Sabancı kendisine saldırmak isteyen taraftardan kaçarak kurtulmaya çalıştı.

Güvenlik güçleri bir anda sahaya giren taraftarı dışarı çıkartmakta zorlanırken, iki takım oyuncuları ve hakem arasında tartışma yaşandı. Oyuncular arasındaki sürtüşme kısa sürede sona erse de hakemin yere düşmesiyle tribündeki gerginlikler giderek arttı. Hakem üzerine yürüyen bir taraftar ise maçın hakemini kovaladı. Araya giren güvenlik güçleri hakemi soyunma odasına götürdü.

Şanlıurfasporlu yöneticiler de kendi taraftarlarını sakinleştirmek için yoğun çaba harcadı. Ancak çıkan olaylar nedeniyle hakem Hüseyin Sabancı mücadeleyi tatil ettiğini açıkladı. Şanlıurfasporlu futbolcular da taraftarlarını sakinleştirmek istese de öfkeli seyirciler tribünde ayakkabı, pet şişe ile kırdıkları koltukları sahaya fırlattı. Güvenlik görevlileri sahaya giren taraftarlara engel olmayı başaramazken maçın hakemi Hüseyin Sabancı maçı tatil ettiğini anonsla seyircilere duyurdu.

BİZE ULAŞIN