100 yıllık sorunları 8 ayda nasıl çözelim!

Milli Takımlar'dan sorumlu yönetici Selim Koray, SABAH'a özel açıklamalar yaptı: Türk futbolunun çıkmazları var. Fatih Terim de söyledi, 'Biz oynuyoruz, rakipler atıyor.' Sorunlar derinde kalıcı çözümler şart

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Milli Takımlar'dan sorumlu yöneticisi olan ve Macaristan yolculuğunun kafile başkanlığını yapan Selim Koray, SABAH'a konuştu. Türk futbolunun çıkmazları olduğunu belirten Koray, Macaristan'ı yenip Hollanda'nın alacağı sonucu bekleyeceklerini söyledi. Koray'ın açıklamalarından önemli satırbaşları şöyle:
Romanya maçının sonucu hepimiz için sürpriz ve üzücü oldu.
Türk futbolunun çıkmazları var. Fatih Terim de söyledi, "Biz oynuyoruz, rakipler atıyor" diye. F.Bahçe de Avrupa'da benzer sorunlar yaşıyor.
Sorunlar derin. 100 yılda gelişen sorunları 8 ayda halletmemiz mümkün değil. Ama bir yerden başlamamız gerekiyor.
Maçlarımızı artık her maç 'ölüm kalım savaşı' gibi değil de, nasıl büyük takımlar çıkıp tıkır tıkır maçlarını kazanıyorsa o rahatlıkla oynayıp kazanacak duruma gelmeliyiz. Bunun için kalıcı çözümler üretmeliyiz.
Devletimizle birlikte bambaşka bir sayfa açacağız. Açmalıyız. Bunun için her ilde en az 20'şer çim saha ve futbol kompleksleri yapmalız.
Bugüne kadar hiç olmadığımız kadar hırslıyız. Macaristan'da hayati maça çıkacağız. Pişman olmamak için bu karşılaşmayı kazanmalıyız. Kazanıp Hollanda'nın Romanya'yı yenmesini beklemeliyiz. Farkı kapatılır bir seviyede tutmalıyız.
Bütün oyuncular üzgün ve sorumluluğu kabul ediyorlar.
Ne Abdullah Hoca'yı ne kararlarını ne de 11'ini sorgulamıyoruz. Kamuoyu da gelişmelerin farkında.. Çözümü birlikte halledeceğiz.


BİZE ULAŞIN