Alex için "akılalmaz" rakam!

Alex de Souza'yı kadrosuna katmak isteyen Palmeiras, bu transfer için gözünü kararttı.

F.Bahçe'den yılda 2.7 milyon euro alırken Brezilya'ya dönen Alex'e yapılan ilk resmi teklifin rakamları da ortaya çıktı. Palmeiras, Alex'e ayda 600 bin Brezilya reali, artı olarak da imza bedeli olarak 4 milyon Brezilya reali teklif etti. Bu rakam ayda 226 bin euro'dan yılda 2 milyon 700 bin euro'yu buluyor ki, bu Brezilya standartları için akıl almaz bir rakam. Alex'e teklif edilen imza bedeli ise 1.5 milyon euro. Brezilya'dan gelen haberlere göre Coritiba ve Cruzeiro'nun bu rakamlara çıkma ihtimali yok.

HÂLA RENK VERMEDİ
Palmeiras, Alex için gözü karartırken, yıldız futbolcu gideceği takım hakkında renk vermiyor. Sarı-lacivertlilerin eski kaptanı, "En iyi tercihi yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

VATANDAŞLIK İŞİ NE OLDU KAPTAN
Alex ile Başbakan Tayyip Erdoğan'ın yaptığı görüşmede pek çok konunun konuşulduğu öğrenilirken, Erdoğan'ın üzerinde en çok durduğu konunun Alex'in Türk vatandaşlığı olduğu bildirildi. Erdoğan'ın, "Ne oldu vatandaşlık işin" sorusuna Alex'in, "Brezilya'daki yasalar el verirse Türk vatandaşı olma isteğimden vazgeçmedim" yanıtı verdiği bildirildi.

BİZE ULAŞIN