Önce kurs sonra futbol

Alex futboldan önce teknik adamlık kursuna yazıldı. Scolari ve Luxemburgo'dan tam destek sözü alan Brezilyalı yıldız, 2 yıl sonra diploma alacak. Sahalara ise Ocak ayında dönecek!.

Fenerbahçe macerasına nokta koyup ülkesi Brezilya'ya dönen Alex de Souza teknik adamlık kursuna yazıldı. Şu an Brezilya'da bir takımda oynayamayacağı için Ocak ayına kadar aradaki boşluğu değerlendirmek isteyen Brezilyalı futbolcu, ülkesinin ünlü teknik adamları Scolari ve Luxemburgo'ya konuyu açtı. İki teknik adam da Alex'e her konuda tam destek sözü verdi. Alex iki yıl sürecek kurs sonrası diplomasını alacak. Brezilyalı ayrıca ünlü teknik adamlardan da dersler alacak. Hem futbol oynayacak hem de kursa gidecek olan Alex, 37 yaşında takım çalıştırabilmek için diploma sahibi olacak. Daha önceki bir çok röportajında Fenerbahçe'de bir gün teknik adam olarak katkıda bulunmak istediği ifade eden Alex bu büyük sevgi sonrası bu fikrinde daha da ısrarcı hale gelmiş durumda. Bu arada Alex, 24-28 Kasım'da Brezilya'da FIFA'nın düzenleyeceği kongrede 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylığımız ile gelecek yıl düzenleyeceğimiz Gençler Futbol Şampiyonası'nın tanıtımı da yapacak.

105 TL'YE ALEX!
Alex de Souza'nın forma sponsoru Puma, Brezilyalı yıldızın yeni bir formasını çıkardı. Formanın fiyatının 105 TL olduğu belirtildi.

BİZE ULAŞIN