Rüştü'ye jübile sözü

Beşiktaş'ın yola devam etmediği Rüştü Reçber, jübile için kapısını çaldığı Başkan Fikret Orman'dan olumlu yanıt aldı: "Sana kapımız her zaman açık."

Türk futbolunda adını efsane kaleciler arasına yazdıran Rüştü Reçber jübilesi ile ilgili tavrını merak ettiği Beşiktaş Başkan Fikret Orman'dan beklentilerinin ötesinde bir cevap aldı. Rüştü'ye sezon sonunda jübile için söz verildi. Rüştü Reçber, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'a "Bundan sonraki futbol yaşantımla ilgili kesin bir planlama yapmamakla birlikte yakın bir gelecekte jübile yapmayı ciddi ciddi düşünüyorum. Geliri şehit aileleri başta olmak üzere 3-4 ayrı vakıf ve derneğe bağışlanmak üzere bir veda planım var. Bu jübile için forma giydiğim 3 takım, Beşiktaş, Fenerbahçe, Barcelona arasında ya da Dünya Kupası'nda üçüncü olan milli takım kadrosunun da yer alacağı farklı bir konsepte jübile gerçekleştirme planım var. Görüşünüzü merak ediyorum" diye sordu.

KAPIMIZ SANA HER ZAMAN AÇIK
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın Rüştü'nün bu teklifi sonrasında "Beşiktaş'a ve Türk futboluna hizmetlerin büyük. Seni, aileni ve futbolculuk duruşunu çok beğenirim. Sezon başı bakış açımla ilgili bir prensibi ortaya koyarken yanlış bir algılama oldu. Bunu unutalım. Beşiktaş'ın kapıları sana her zaman açık. Jübileni her şartta destekleriz" yanıtını verdiği öğrenildi.

GELİRİ ŞEHİT AİLELERİ VE VAKIFLARA
Jübile kararını kafasında tam şekillendiremeyen Rüştü Reçber'in Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın bu yaklaşımından çok etkilendiği "Kafamda henüz her şey net değil. Ancak bu tavrınızdan dolayı çok mutlu oldum. Çok teşekkür ederim. Eğer jübile yapmaya kesin olarak karar verirsem geliri şehit ailelerine ve toplumsal derneklere aktarılacak" dediği ifade edildi.


BİZE ULAŞIN