Urfa'da olay!

1461 Trabzon'un öne geçmesinin ardından ortalık karıştı. Taraftarların saldırmak istediği hakem Hüseyin Sabancı maçı tatil etti

PT 1. Lig'de, Şanlıurfa ile 1461 Trabzon arasında GAP Arena Stadyumu'nda oynanan maç, 34. dakikada çıkan olaylar nedeniyle tatil edildi. Şanlıurfaspor'un 10. dakikadan itibaren 10 kişi mücadele ettiği ve 2-1 geride olduğu maçın 34. dakikasında hakem Hüseyin Sabancı, ceza sahasına yakın bir noktada 1461 Trabzon lehine faul düdüğü çaldı. Pozisyonunun ardından iki takım futbolcuları birbirine girerken Şanlıurfa'dan Koray Avcı da kırmızı kart görerek takımını 9 kişi bıraktı.

ORTA HAKEME SALDIRDILAR
İşte bu dakikadan sonra ortalık karıştı. Sahaya giren Şanlıurfa taraftarları orta hakem Hüseyin Sabancı'ya saldırmaya çalışırken tribündekiler de sahayı yabancı madde yağmuruna tuttu. Sabancı, güvenlik güçleri eşliğinde soyunma odasına gidebildi. Sabancı, tekrar sahaya çıkmadı, anons yaptırarak maçın tatil edildiği duyurdu.

SON KARAR TFF'NİN
Güvenlik güçleri sahaya giren taraftarları güçlükle dışarı çıkardı. Karşılaşma hakkında nihai kararı TFF Yönetim Kurulu verecek. Federasyonun maçı 3-0 1461 Trabzonspor lehine tescil etmesi ve Şanlıurfaspor'a saha kapatma cezası vermesi bekleniyor.


BİZE ULAŞIN