Göçek'in yönettiği maçta rezalet

FIFA ve UEFA, Sırbistan ve İngiltere U21 Takımları'nı karşı karşıya getiren mücadelede yaşananların ardından tam anlamıyla bir şok yaşıyor.

Dünya futbolu ırkçılıkta bu kadarını ne gördü ne duydu. 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası play off'larında Sırbistan ile İngiltere arasında oynanan maçın uzatma dakikalarında yaşananlar Sırp futboluna kara bir leke olarak geçecek cinsten.

Rövanş maçına 1-0'lık avantajla giden İngilizler, Sırbistan deplasmanında adeta şok yaşadı.

Hüseyin Göçek'in yönettiğin maçta ilk dakikadan itibaren gergin bir atmosferin oluşması için elinden geleni yapan Sırp taraftarlar sık sık sahaya meşale atarak da oyunun durmasına neden oldu.

Ancak şok olayların fitili uzatma dakikalarında İngilizler'in bulduğu golle yandı. Bu golün ardından bir anda tribünler ve saha karıştı.

Sırp taraftarlar tepkilerini bu kez ırkçı tezahüratlarla ve maymun sesleri çıkararak göstermeye başladı. Stat bir anda bu tezahüratlarla yankılanırken, Sırp oyuncular ve teknik heyetinin yaptığı ise tam bir rezaletti.

Saha karıştı, İngilizler'i darp ettiler

Sırplar sahada İngiliz oyuncu ve antrenörlerine saldırdı. En büyük hedef ise Tottenham'ın siyahi yıldızı Danny Rose'du. Rose önce ırkçı saldırıların ardından aldığı darpların etkisiyle şoka girdi.

Rose bu hareketlerin üzerine gösterdiği tepkinin ardından ise maçın bitiş düdüğünün ardından Hüseyin Göçek'ten kırmızı kart gördü.

İngilizler ise yaşanan olaylardan sonra Sırbistan'ın Uluslar arası futbol organizasyonlarından men edilmesi için FIFA ve UEFA'ya baskı yapmaya başladı. Ayrıca Hüseyin Göçek'e de oyuncularına gösterdiği kırmızı kart nedeniyle sert eleştirilerde bulundu.

FIFA ve UEFA'nın ise daha önce de böyle ırkçı olayların yaşandığı Sırbistan'a çok sert ve caydırıcı bir ceza vermesi bekleniyor. (Milliyet)

İŞTE SIRBİSTAN - İNGİLTERE MAÇINDA YAŞANAN OLAYLAR

BİZE ULAŞIN