Yeter Abdullah Avcı yeter

"2014'e lider gideriz" vaadini veren Abdullah Avcı, son 20 yılın en kötü eleme grubu performansına imza koydu

SON 20 YILIN EN KÖTÜSÜ
Milli Takımımız eleme gruplarında ilk dört maçı bir galibiyetle en son 20 yıl önce geçmişti. 1994 Dünya Kupası elemelerine Polonya'ya 1-0 yenilerek başlamış, ardından San Marino'yu 4-1 yenmiş, İngiltere'deki 4-0'lık mağlubiyeti, evimizdeki 3-1'lik Hollanda yenilgisi takip etmişti. O dönemde galibiyet iki puan olduğu için ilk 4 maçı iki puanla geçmiştik.

ALMANYA ACI VATAN!
Milli Takımımız'ın Budapeşte'de sahaya çıkan 11'inde Almanya doğumlu 6 futbolcu (Hamit, Ömer, Mehmet Ekici, Nuri, Hasan Ali, Tunay) vardı. Fransa doğumlu Mevlüt ile birlikte 7 gurbetçi ile başladığımız maçta oyuna giren Sercan da Almanya doğumlu futbolcularımızdan...

MAÇIN GOLLERİ
Frenc Puşkaş Stadı'nda 2014 Brezilya yolunda Türkiye için "Tamam mı, devam mı?" maçında 23'te Caner'in asisti ve Mevlüt'ün golüyle öne geçtik. "Devam" ümitlerimiz yeşermişti ama bu kez de öne geçmek yaramadı. 31'de Koman'ın ortası Volkan'ın hatasıyla ağlarımıza gitti: 1-1. 50'de Kadar'ın ortasında Szalai'nin golü bizi iyice bozdu. Hamit'in Koman'ı düşürmesiyle çalınan penaltıda Gera 57'de skoru belirledi: 3-1.MAÇIN KADER ANI
Milli Takımımız'ın geriye düştüğü maçı çevirememesinden yakınırken dün Budapeşte'de öne geçmek büyük fırsattı. Ama Volkan Demirel'in büyük hatası bu fırsatı çöpe atmamıza yol açtı. Devrede "maçı çevirsin"diye sahaya sürülen Aydın'ın orta sahada kaptırdığı topla gelen ikinci gol maçın ikinci kader anı oldu. Millilerimizin gardı düştü, ardından da penaltıdan üçüncü gol geldi. İki farkla geriye düştükten sonra Nuri'ye yapılan penaltı çalınsa ne olurdu, bilemiyoruz.

MAÇIN YILDIZI VE KÖTÜSÜ
Maçın yıldızı Macaristan adına 11 numaralı Vlademir Koman oldu. 31. dakikada takımına beraberliği getiren golü atan Koman 57. dakikada Hamit'i zorlayarak penaltıyı kazandırdı. Ve 9 puana ulaşan Macaristan'ın galibiyetinde pay sahibi oldu. Türkiye adına vasat futbol oynayan oyuncuların çokluğu dikkat çekerken Egemen ve Aydın'ın hataları sonuca etki etti.Takım halinde 70 milyonu üzmeyi ve stada gelen 2 bin Türk'e "Avcı istifa" diye bağırtmayı başardılar. Tebrikler!

BİZE ULAŞIN