Büyük tehlike

Ferrari'ye 7.8 milyon Euro tazminata mahkum edilen Beşiktaş, 30 gün içerisinde ödeme yapmalı. Aksi taktirde kulüp puan silmeden daha ağır cezalarla karşılaşabilir

UEFA Disiplin Kurulu'nun borçları nedeniyle 1 yıl Avrupa'dan men ettiği Beşiktaş, Ferrari'nin CAS nezdinde açtığı davayı kazanması ile iyice köşeye sıkıştı. Siyah-beyazlı kulüp, İtalyan oyuncuya 30 gün içerisinde 7 milyon 800 bin Euro ödemezse daha ağır yaptırımlarla karşılaşacak. Ferrari'ye ödeme yapılmaması Beşiktaş'ın ikinci vukuatı olacağı için verilecek ceza, puan silmeden öteye gidebilir. Beşiktaş, dün Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na söz konusu dava için şirket mali tablolarında 8 milyon 157 bin 337 Euro ayrıldığını bildirerek ikinci bir ceza ile karşı karşıya kalmak istemediğini gözler önüne serdi.

4 MİLYON 180 BİNE ANLAŞMIŞTI
Beşiktaş yönetimi ile Ferrari'nin avukatları arasında yaklaşık 5 ay önce yapılan pazarlıklarda ise 4 milyon 180 bin Euro karşılığı el sıkışıldığı ancak Ferrari cephesi peşin ödeme istediği için anlaşmanın bozulduğu belirtiliyor.

İTALYA'DA 5 YILDA KAZANDIĞINDAN DAHA FAZLA
Ferrari, İtalya'da formasını giydiği Roma'da ilk iki sezonu 1.5 milyon Euro'dan 3 milyon Euro, sonraki iki sezonu için de 1 milyon 650 bin Euro'dan 3.3 milyon Euro transfer ücreti aldı. Daha sonra 1.3 milyon Euro karşılığında Genoa'nın yolunu tutan İtalyan yıldız, toplamda 7.6 milyon Euro kazandı. Tecrübeli futbolcu, Beşiktaş'ı kendisine İtalya'daki son beş sezonunda kazandığından 200 bin Euro daha fazla ödemeye mahkum etti. Ferari'nin Beşiktaş formasını giydiği dönemde 4 milyon Euro aldığı hesap edildiğinde, kulübe futbolcu ücreti olarak maliyeti 11 milyon 800 bin Euro'ya ulaştı. Rakam, bonservis bedeli ile birlikte 16.3 milyon Euro'ya çıkıyor.

Mersin'e 20, Beşiktaş'a 120!
Kasımpaşa yönetiminin açıkladığı 9. haftadaki Beşiktaş maçının bilet fiyatları şaşırttı. Pazartesi gününden itibaren satışa sunulacak biletlerin fiyatları 40, 80 ve 120 lira olarak belirlendi. Kasımpaşa'da satışına dün başlanan bu haftaki Mersin İY maçının bilet fiyatları ise sadece 5 ila 20 TL arasında...

45 Ferrari, 675 bin adet 'Feda' forması
ABD'de Ferrari marka arabaların satış tutarı 200 bin dolar civarında. Bu para Euro'ya çevrildiğinde Ferrari'nin kazandığı 7.8 milyon Euro ile 45 adet adını taşıyan araçtan satın alınabiliyor. Olaya başka açıdan bakıldığında Beşiktaş'ın 7.8 milyon Euro'yu karşılayabilmesi için 30 lira olan "Feda" formalarından maliyetler çıkarıldığında yaklaşık 675 bin adet satması gerekiyor.

Orman umudunu koruyor
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Matteo Ferrari davası konusunda ilginç açıklamalara imza attı: "Sporcunun avukatları ile oturduğumuzda dönemde talep edilen rakamlar üzerinde anlaşsaydık diye düşünmüştüm. Çünkü şu anki ceza ile kalan fark çok azdı. Bundan sonra bir üst mahkemeye başvuracağız ve hukuksal sorun devam edecek."

BİZE ULAŞIN