Nihat'tan Beşiktaş'a sitem!

Eski milli futbolcu Nihat Kahveci, milli takımdan Beşiktaş'a birçok konuda önemli açıklamalar yaparken, "Zamanında beni yanlış açıklamalarla taraftarın önüne attılar." diyerek yönetime sitem etti.

Nihat Kahveci, NTVSpor'da yayınlanan spor gecesi programına yaptığı özel açıklamalarda, "Abdullah Avcı çok büyük destekle takımın başına geldi. Hollanda maçından sonra hemen eleştirilmeye başlandı. Alınan skorlar beni ve tüm ülkeyi üzdü. Ancak bir insanın kredisini hemen tüketmemeliyiz. 4 maçta 3 puan gerçekten kötü bir başlangıç ama yeni bir süreç başladıysa eğer daha çok destek olmalıyız." dedi.

"TÜRKİYE'DE FUTBOLCULAR DOĞUŞTAN YETENEKLİDİR"

"Çok yetenekli bir takıma sahibiz ama nedense futbolcu arkadaşlarımız sahaya çıkınca kalitelerini yansıtamıyorlar" diyen Kahveci, "Türkiye'deki en büyük sorun bu. Türkiye'de futbolcular doğuştan yeteneklidir. Biz ilerleyen süreçte yeteneklerimizi geliştiriyoruz. Aslında futbol çok basit bir oyun. Bizde yaşananlar 90 dakika öncesi ve 90 dakika sonrası bunlar da futbolcuların performansına olumsuz yansıyor. Milli takımımızda da son zamanlarda bu gibi sorunlar yaşanıyor." şeklinde konuştu.

Milli takımın her şeyden ayrı tutulması gerektiğini belirten Nihat, "O formayı giyen insan bütün Türkiye'yi temsil ediyor. Ülke olarak milli takım konusunda bir birliktelik oluşturamadık. Çok fazla sorunumuz var bunu çözmek için uzlaşmak için çok fazla çaba göstermiyoruz. Herkes kendi camiasını ve kendini düşünüyor." diye konuştu.

"HAKKIMI ARAMAYA GELDİM DİYE SUÇLADILAR"

Beşiktaş hakkında da açıklamalarda bulunan Nihat Kahveci, "Yapılan açıklamalar yüzünden insanların bana bakışı değişti. Ben Beşiktaş'ın çocuğuydum o bile eleştirildi. Ben kimseye Beşiktaşı'ın çocuğuyum demedim. Beni bu sıfata layık gördüler, yaptığım işlerle. Ben hakkımı almaya geldiğimde suçladılar, Beşiktaş'ın kapısından bile giremez dediler ve böylece taraftarın önüne attılar." dedi.

BİZE ULAŞIN