Beşiktaş Bolu'ya tesis kuruyor

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Spor Toto Süper Lig takımlarından Beşiktaş'ın Bolu'daki tesis yeri için kararını verdiğini söyleyerek, "Yönetim Seben Gölü çevresinde yer beğendi ve onay verildi. Bolu'ya ve Beşiktaş'a hayırlı olsun dedi.

Fenerbahçe'yi Düzce'ye kaptıran Bolu, Beşiktaş'ı ikna etmeyi başardı. Geçtiğimiz aylarda Beşiktaşlı yöneticilerin Bolu'nun Seben ilçesinde bulunan Taşlı Yayla Göleti'nde yaptığı incelemelerden sonra net karar açıklandı. Bolu Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen basın toplantısına Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Seben İlçe Kaymakamı Alper Balcı, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Boluspor Başkanı Abdullah Abat ve eski başkan Necip Çarıkçı katıldı.

Beşiktaş'lı yöneticilerle tesis alanı için yapılan görüşmenin sonucunu açıklayan Başkan Yılmaz, "Biz yıllardan beri Bolu'nun spor turizmi açısından bir numara olması için uğralıyoruz. Bunun için de üç büyükler başta olmak üzere birçok kulüple, kentimize kamp merkezleri yapmaları için görüşmeler yaptık. Son görüşmemiz Beşiktaş Kulübü ile oldu. Beşiktaş yönetimi de Seben Kaymakamımızı arayarak müjdeli haberi verdi. Beşiktaş Bolu'ya tesis kuruyor. Bu gelişme hem Bolu'ya hem de Beşiktaş camiasına hayırlı uğurlu olsun diye konuştu.

Seben Kaymakamı Alper Balcı da iddialı açıklamalarda bulunarak, "Seben diye bir ilçe var ancak herkes unuttu. Artık kimse bizi unutmayacak. Beşiktaş takımı tesis alanını belirledi. Bundan sonra Abant'ın rakibiyiz ifadelerine yer verdi.

BİZE ULAŞIN