6 ayda Türkçe öğrenecekler

Fenerbahçe'de gelecek sezon tercüman çalışmayacak. Yabancı futbolcular özel Türkçe dersi alacak. Sözleşmelere '6 ayda Türkçe öğrenmeyenin kontratı feshedilir' maddesi eklenecek

Alex'in ayrılığı sonrasında tercüman Samet Güzel ile de yolları ayrılan Fenerbahçe'de gelecek sezon tercüman dönemi sona eriyor. Bu sezon sonuna kadar tercümanlık görevini İspanyolca, Almanca, Fransızca ve İngilizce bilen Murat Günsan'ın yürüteceği açıklanırken, önümüzdeki sezondan itibaren sarılacivertli takımda forma giyen yabancı futbolculara özel Türkçe dersi verilecek. Takıma katılacak yeni transferlerin yanı sıra mevcut yabancıların da sözleşmelerine "Türkçe öğrenme zorunluluğu" içeren bir madde konulacağı ifade edildi. Buna göre yabancı futbolcular, 6 ay içinde kendilerini ifade edecek kadar Türkçe öğrenmemeleri halinde sarılacivertli kulüp, oyuncuların sözleşmelerini tek taraflı feshedebilme hakkını elinde bulunduracak.

Caner ve Mehmet örneği
Fenerbahçe'de Türkçe öğrenme ve iletişim kurma zorunluluğunun yabancı futbolcuların sözleşmelerine yazılmasına Mehmet Topal'ın İspanya'da, Caner Erkin'in ise Rusya'da imzaladığı kontratlar örnek olarak gösterildi. İki oyuncunun da bu şart yüzünden forma giydikleri ilk sezonda İspanyolca ve Rusça özel ders aldıkları ve takım arkadaşlarıyla iletişimi bu dillerde yaptıkları ifade edildi.

Gönül ve Topal AEL kadrosunda
Fenerbahçe'de Bursa deplasmanına götürülmeyen 6 sakattan ikisi Limassol maçında geri dönüyor. Teknik heyetin, Mehmet Topal ve Gökhan Gönül'ü Rum Kesimi'ne götüreceği ve son durumlarına göre kadroya alınıp alınmayacağına karar vereceği bildirildi. Yobo ve Mehmet Topuz'un ise sakatlıklarının bir süre daha uzayabileceği, iki oyuncunun Medical Park Antalya'ya karşı oynama ihtimallerinin bulunduğu kaydedildi.

Durmak yok!
Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi'nde 25 Ekim Perşembe günü deplasmanda AEL Limassol takımıyla oynayacağı maçın hazırlıklarına ara vermeden başladı. Aykut Kocaman yönetiminde gerçekleştirilen idmanda, dünkü Bursaspor maçında forma giyen oyuncular rejenerasyon çalışması yaptılar. A2 takımda bulunan Recep Niyaz ile Erten Ersu da antrenmanda yer almadı

"Krasiç'e zaman gerek"
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, CSKA Moskova'daki Milos Krasic için biraz daha zamana ihtiyaçları olduğunu söyledi. Krasic'in, kendisi tarafından çok istenen bir transfer olduğunun altını çizen Kocaman, "Hepimiz onu CSKA Moskova'dan Juventus'a transfer olduğu dönemdeki mükemmel haliyle hatırlıyoruz. Ancak Krasic geçen yıl çok zor günler geçirdi. Neredeyse hiç futbol oynamadı ve düzgün bir hazırlık dönemi de geçirmedi. Takıma geç katıldı. Üzerine bir de yaklaşık 1 ay süren bir adale sakatlığı yaşadı. Zamana ihtiyacı var" diye konuştu.

Dernekler imzalatıyor
Fenerbahçe Limassol maçına gidecek taraftarlarının UEFA kurallarına uyacakları yönündeki beyannameyi imzalatmakla yükümlü olduğunu duyurdu. Açıklamada "Maç yüksek riskli görüldüğü için derneklerimiz ilgili beyannameyi bazı maddelerle genişleterek taraftarımızın imzasına sunmuştur" denildi.

Özel uçakla Rodos'a
F.Bahçe'nin Güney Kıbrıs Rum Kesimi yolculuğu kesinleşti. 24 Ekim günü 12:00'de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Olimpic Havayolları'na ait özel bir uçakla Rodos Adası'na hareket edecek olan sarılacivertli kafile, buradan saat 13.20'de yine aynı uçakla Güney Kıbrıs Rum Kesimi'ndeki Larnaka'ya uçacak.

BİZE ULAŞIN