Kolay lokma değil

F.Bahçe teknik heyetinin analizleri, AEL Limassol için yapılan "Çantada keklik" yorumlarının hiç de gerçekçi olmadığını gözler önüne seriyor

AEL Limassol'un UEFA Avrupa Ligi'nde Marsilya'ya 5-1 yenilmesinin ardından Rum ekibinin Fenerbahçe için kolay lokma olduğu yarımları yapılmıştı. Ancak durum öyle değil. Perşembe günü Fenerbahçe'yi bekleyen sıkıntılar şöyle:
PSİKOLOJİK BASKI: Lefkoşa'daki 23 bin kişilik GSP Stadı, ateşli Rum taraftarlarla dolu olacak.
AVRUPA'DA GÜÇLÜ: Şampiyonlar Ligi'nde 3 ön eleme oynadılar. Linfield ve Partizan'ı sahasında gol yemeden geçti. Anderlecht'i içerde 2-1 yenip deplasmanda 2-0 yenildi.
TAKIM SAVUNMASI: Rum Kesimi Ligi'nde oynanan 6 maçta 3 galibiyet 3 beraberlik alan AEL, bu maçlarda 9 gol atıp 4 gol yedi.
VOUHO VE SERGIO'YA DİKKAT: Kadrosunda 6 Rum oyuncu var. Kadronun ağırlığını, Portekizli ve Afrikalılar oluşturuyor. Hücum silahları Fildişili Vouho ve Portekizli Paulo Sergio.

AEL Limassol hocasını kovdu
AEL Limassol'da Teknik Direktör Charalampos Christodoulou'nun görevine son verildi. Kararda hocanın, Nea Salamis'i 2-1 yendikleri maçta cezalı oyuncu oynatması etkili oldu. AEL'de Cluj'un eski hocası Jorge Costa'nın göreve getirileceği bildirildi.

Irkçılığa karşıyız
AEL Limasol Başkanı Sophocleous, Fenerbahçe'yi en iyi şekilde ağırlayacaklarını söyledi. Başkan, "Grubun en iyi takımı ile oynayacağız. Hedefimiz keyifli futbol seyrettirmek. Perşembe günü F.Bahçe başkanıyla yemek yiyeceğiz. Şu bilinmeli ki biz ırkçılığa karşı olan ilk kulübüz" diye konuştu..

BİZE ULAŞIN