Lider dediğin böyle olur

Galatasaray, Avrupa'nın 20 liginde lider olan takımlar arasında en kötü performansa sahip ekip. Almanya'da Bayern, Ukrayna'da Shakhtar ve Yunanistan'da Olympiakos ise yola kayıpsız devam ediyor

Süper Lig'de üç maçtır kazanamayan Galatasaray, buna rağmen averajla liderliğini sürdürüyor. Fatih Terim yönetimindeki sarı-kırmızılılar, oynadıkları 8 lig maçında 15 puan alırken arkasında 9 puan bıraktı. G.Saray'ın Süper Lig'de dokuzuncu sırada olan Sivasspor ile arasında sadece üç puan fark bulunuyor. Bu tablonun aksine, Avrupa'da ise birçok ligde liderler doludizgin gidiyor. Almanya Bundesliga'da Bayern Münih 8, Ukrayna'da Shakhtar Donetsk 12, Yunanistan'da Olympiakos 7 maçta puan bile kaybetmeyerek yoluna kayıpsız devam ediyor.

En düşük oran Galatasaray'da
İngiltere'de Chelsea, İtalya'da Juventus ve İspanya'da Barcelona ise oynadıkları 8 maçın 7'sini kazanıp sadece birer beraberlik alarak yine doludizgin giden takımlar. Avrupa'nın en önemli 20 liginde puan oranı en düşük lider yüzde 62.5 ile G.Saray. Sarı-kırmızılıların ardından yüzde 67 ile Belçika lideri Brugge ve Çek Cumhuriyeti lideri Jablonec geliyor. Toplam 20 ligde Galatasaray, Brugge ve Jablonec dışında yüze 70'in altında puan tutturan lider bulunmuyor.
BİZE ULAŞIN