Melodram

Göle dönen zeminde Cluj tek atakla golü buldu. 62 dakika 10 kişi oynayan rakibine Burak ile yanıt veren Galatasaray, Melo ile bir de penaltıdan yararlanamadı

İstanbul'da bardaktan boşalırcasına yağan yağmur, 1992'de Ali Sami Yen'deki W.Bremen maçını hatırlattı. G.Saray yine doğaya yenildi.

Çatısı bir türlü yapılmayan TT Arena'nın drenajı olmayan bozuk zemininde top sürmek imkansıza yakındı. Pas yapmak isteyen çile çekti.

Hamit/Burak değişikliğinden hemen sonra Elmander sakatlanınca, Galatasaray'ın oyun planı da bozuldu. Terim, taktik değişiklik yapamadı

Top sürmenin imkansıza yakın olduğu maçta, 62 dakika 10 kişi oynayan Cluj'a karşı Melo'nun kaçırdığı penaltı maçın kader anıydı.

United deplasmanı ve Braga maçında rakibi yarı sahasına hapseden G.Saray dün gece de Cluj'u boğdu ancak yine kazanmayı başaramadı.

MAÇIN GOLLERİ
Galatasaray için Şampiyonlar Ligi'nde ya devam, ya tamam karşılaşmasıydı Cluj maçı. Ağır hava ve saha şartları misafire yaradı. 19'da Camora'nın soldan yaptığı ortaya ceza sahasında Kapetanos'un kaval kemiğiyle vuruşu belki de taca gidecekken Dany'nin göğsünden sekip top ağlara gitti: 0-1. G.Saray'ın baskısı ancak 77'de sonuç verdi. Amrabat'ın soldan yaptığı ortaya ceza sahasında Burak kafayı vurdu: 1-1.

MAÇIN KADER ANI
Karşılaşmada üç kritik an vardı. İlki 34. dakikada yaşandı. Penaltıyı kötü kullanan Melo kaleci Felgueiras'ı geçemedi. İkincisi, özellikle bu hava ve saha şartlarında Galatasaray için en kritik adam haline gelmiş Elmander'in orta sahadaki bir topun peşine düşüp kendini sakatlamasıydı. İsveçli 42. dakikada yerini Emre Çolak'a bıraktı. Ve üçüncüsü de 50'nci dakikada Amrabat'ın ortasına Umut'un kale alanında dokunamayışıydı.

MAÇIN ADAMI
Cluj'un kalecisi Felguiras, takımının İstanbul'dan bir puanla dönmesinde en büyük pay sahibiydi. 25 yaşındaki Portekizli, ilk yarıda kurtardığı penaltının dışında birçok kritik kurtarışa imza attı. Galatasaray'ın toplam 73 orta yapıp (Cluj'un isabetli pas sayısı sadece 82 idi) 26 şut çektiği maçta sadece bir gol yedi. 5 kritik kurtarış yaparken, özellikle ikinci yarıda yan topları da toplayarak savunmasına nefes aldırdı.


BİZE ULAŞIN