Q7 ile seviyeli bir ilişkimiz var

Fernandes vatandaşı ile arasındaki durumu böyle özetledi."Quaresma dönerse oynamam" iddiasına ise şöyle yanıt verdi: Böyle bir lüksüm yok.

Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Manuel Fernandes, Lig TV'ye konuştu. Yıldız futbolcu, vatandaşı Quaresma ile arasındaki ilişkiyi şöyle özetledi: "Hiç bir problemimiz yok. Bugüne kadar da olmadı. İilişkimiz her zaman seviyeli bir düzeydeydi. Nasıl olacak bilmiyorum ama dilerim en yakın zamanda sorunu çözülür." Fernandes, "Quaresma takıma gelirse ben oynamam" dediği iddialarına da açıklık getirdi: "Ben futbolcuyum görevim de futbol oynamak. Kim gelirse gelsin öyle bir söz söyleme hakkım yok. Sevsem de sevmesem de kim gelirse gelsin, ben zaten kendim için ilk başta futbol oynamam lazım."Fernandes'in açıklamalarından satır başları şöyle:

Daha çok kafa toplarına hakim olabilirim, daha çok gol atabilirim. Oyun içinde kendime olan güveni ve inancı hiç kaybetmiyorum.

Duran toplar konusunda çocukluğumdan beri değişik bir stilim olduğunu herkes söylüyordu. Geliştirmek için çalışıyorum.

Porto, Süper Lig'de oynasa şampiyon olurdu. Beşiktaş da Portekiz Ligi'nde mücadele etse Şampiyonlar Ligi savaşı içinde olurdu.

Türkiye'de beğendiğim oyuncular; McGregor, Volkan, Muslera. Selçuk İnan, Olcan ve Cristian, bir de Bursaspor'dan Batalla.

Hakemlerin yanlış kararları beni çok sinirlendirir. Avrupa'dakiler de Türk hakemleri de aynı şekilde yanlışlar yapıyor.

İçki ile uykusuzluk performansı düşüren şeyler.

Kişiliğimi tarif eden bir kulüpte oynuyorum. Aynı zamanda bu şehirden de çok hoşlanıyorum.

Önemli olan kulüptür. Kulüpte olan performansınız devam ettikçe milli takıma gitme şansınız da devam eder.

Türk futbolunda ve Türk futbolcusunda kesinlikle kalite eksikliği yok. Türkiye'de futbol dışı etkenler de fazla futbola yardım etmiyor gibi gözüküyor

Messi de Ronaldo da aynı tarz oyuncular. İkisinin maçı olsa ben Messi'yi izlemeye giderim.

Barcelona'da oynamak isterdim. Fazla koşmadan, yorulmadan oyunu bitiriyorlar. Iniesta ile yanyana oynamak isterdim. .

BİZE ULAŞIN