Bizans oyunları

Süper Lig'in ilk sekiz haftası ve Şampiyonlar Ligi'ndeki üç sınavda yaşanan hayal kırıklıkları G.Saray'da kazanı kaynatmaya yetti!
Bazı yöneticilerin Ordu'nun hocası Cuper ile masaya oturduğu ve Terim ile yolların ayrılacağı dedikoduları G.Saray kulislerinde konuşuluyor
'Gruptan çıkamazsak başarısızlık sayarız' diyen Başkan Ünal Aysal suskunluğunu korurken; Fatih Terim, "Bu iddialara cevap yetiştirecek vaktim yok" dedi

1- Galatasaray , Süper Lig ve Şampiyonlar Ligi'nde 6 maçtır kazanamıyor. Geçen sezon şampiyon olan kadroya yapılan takviyelere rağmen Şampiyonlar Ligi'nde 3 maçta sadece bir puan alınması, ligde de 8 haftada 9 puan yitirilmesi, yönetim içinde tartışma yarattı. Bazı yöneticilerin Orduspor'a büyük bir çıkış yaşatan Arjantinli teknik direktör Hector Cuper ile görüştükleri iddiası Galatasaray camiasında dillendiriliyor.

"Başarısızlık sayarız"
Fatih Terim ve ekibi Florya'da bu dedikodulara kulaklarını tıkasa da, yönetimden medyaya yapılan eleştiri içerikli açıklamaların Florya'da huzursuzluk yarattıı biliniyor. Bunun en çarpıcı örneği Semih Haznedaroğlu'nun Braga maçı sonrası eleştirilerde teknik konulara da girmesiydi. Buna Terim bir çıkışta bulununca Haznedaroğlu özür dilemişti. Yine de Başkan Ünal Aysal'ın iki hafta önceki "Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkamazsak başarısızlık sayarız" ifadesi bugünkü puan durumuyla birleştiğinde "Galatasaray'da kazan kaynıyor..."

2- SOYUNMA ODASINDA NELER YAŞANDI?
Cluj maçı sonrası Galatasaray soyunma odasında tartışma çıktığı iddia edildi. Bu iddiayı isminin gizli kalmasını isteyen bir futbolcuya sorduk. İşte yanıtı: "Herkes çok üzgündü. Fatih Hoca da bu tabloyu gördü, 'Kimse üzülmesin. Bazen yapılacak çok şey olmuyor. Bu sahada hepiniz elinizden geleni yaptınız. Üzerimizde bir şanssızlık var. Bunu bir türlü yenemedik. Grupta en ufak şansımızı sonuna kadar kovalayacağız. Bundan sonra telafisi olmayan maçlar kaldı' dedi."

3- TERİM: KİM ORTAYA ATIYOR BU İDDİALARI!
Galatasara y'ın Şampiyonlar Ligi'nde Cluj ile berabere kalması ve Kupa 1'de ikisini içeride oynadığı üç maçı bir puanla geçmesinin ardından söylentiler çıktı. Sarı-kırmızılılarda bir aylık maç kazanamama süreci sonrası Fatih Terim'in görevden ayrılabileceği ve yerine Orduspor Teknik Direktörü Cuper'in getirileceği öne sürüldü. Gece yarısına doğru biten bir Şampiyonlar Ligi'nin ertesi günü olduğunu göz önüne alarak Galatasaray Teknik Direktörü Terim'le öğleden sonra telefonla konuştum. Cluj maçı sonrası dile getirilen "Soyunma odası karıştı" iddialarını sordum. "Sevgili Emrah, beni tanıyorsun. Benim olduğum soyunma odasında böyle bir şey olabilir mi?" yanıtını veren Terim şöyle devam etti: "Kim ortaya atıyor bunları, bilmiyorum. Ama bunlara yanıt yetiştirecek vaktimiz yok. Bunlara inananlar istediklerini yazsın. Bizim işimiz belli. Ligde çok puan kaybettik, telafi edeceğiz. Şampiyonlar Ligi'nde evimizde yapamadıklarımızı dışarıda yapmalıyız. Bu sıkıntıdan en az zararla çıkmak için çalışıyoruz."

4- "SÖZLEŞMEM BİTENE KADAR ORDU"
Orduspor Teknik Direktörü Hector Cuper'in adı son günlerde sık sık gündeme gelmeye başladı. Adı önce Trabzonspor'la geçti. Sonra Milli Takım için yazıldı. Arjantinli teknik adamın ismi son olarak Galatasaray kulislerinde geçmeye başladı. Biz de SABAH Spor olarak bu iddiaları kendisine sorduk. Arjantinli teknik adam, "Size Galatasaray'dan teklif geldi mi?" sorusuna "Şu ana kadar bana ve menajerime herhangi bir kulüpten resmi bir teklif ulaşmadı. Türk Milli Takımı'nın başına geçeceğimi de yazdılar. Şu anda Orduspor'dayım. Sözleşmem de devam ediyor. Orduspor'dan ayrılmayı düşünmüyorum. Gelirken plan ve projeleri hayat geçirmek için geldim. Bunlar için çalışıyoruz. Bunlara kafa yormak istemiyorum. Takımıma odaklandım. Ordu'da mutluyum. Ayrılmayı, başka takıma gitmeyi düşünmüyorum" yanıtını verdi.


BİZE ULAŞIN