Cluj'a İtalyan teknik direktör

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki rakiplerinden CFR Cluj'un yeni teknik direktörü 57 yaşındaki İtalyan Walter Novellino oldu. Kulübün sahibi Arpad Paszkany, Novellino ile anlaşmaya vardıklarını ifade etti.

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki rakiplerinden CFR Cluj'un yeni teknik direktörü belli oldu. Türk Telekom Arena'da Galatasaray ile oynanan maça görevden alınacağını bile bile gelen Ioan Andone'nin maçtan saatler sonra biletini kesen patron Arpad Paszkany, Edoardo Reja ile anlaşamamasının ardından rotasını bir başka İtalyan teknik adam Walter Novellino'ya çevirdi.

Walter Novellino ile dün akşam son görüşmeleri yapan ve anlaşmaya varan Arpad Paszkany, 57 yaşındaki İtalyan teknik adam ile ufak pürüzlerin çözülmesinden sonra takımın başına geçeceğini ifade etti.

1992'de başlayan teknik direktörlük kariyerinde İtalya'da dışında hiçbir takım çalıştırmayan Walter Novellino, Perugia, Ravenna, Venezia, Napoli, Piacenza ve Sampdoria gibi takımları İtalya Serie B'den Serie A'ya çıkartmayı başardı.

Öte yandan CFR Cluj'daki görevine son verilen Ioan Andone, Rapid Bükreş'ten bir teklif geldiğini ancak gelen teklif karşısında şu anda kesin bir karar vermediğini ifade etti.

BİZE ULAŞIN