Kupa değil adalet istiyoruz

Şenol Güneş: "Adalet zedelenmiştir. Federasyon kendi içinde aklanmadığı müddetçe bu işler düzelmez.

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş düzenlediği basın toplantısında bir çok konu üzerinde değerlendirmelerde bulundu. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ndeki konuşmasına bayram mesajı ile başlayan Güneş, "Öncelikle tüm İslam aleminin Kurban Bayramını kutluyorum" dedi. Toplantıda birçok konuya değinen Güneş'e şu soru soruldu: "Türk futbolunun bu noktalara gelmesinde şike sürecinin etkisi olduğunu düşünüyor musunuz?" Güneş bu soruya şu yanıtı verdi: "Basit dediğiniz bir olay bir etkili, şike süreci başlı başına. Bunu hiç bir şey kapatamaz, hangi karar verilirse verilsin, adalet zedelenmiştir, ben bunun uzun vadeli süreceğini düşünüyorum, adaletin sağlanmadığı yerde sağlık ve huzurun sağlanması mümkün değildir. Haksızlığın hakim olduğu yerde güçler dengesi farklı işler. Her alanda etkilemiştir, şimdiki süreçle ilgili Trabzonspor'un kupası verilsin verilmesin. Bu basit bir şey. Biz aldık da haksız aldın dediler, bizde vicdanen rahatsız oluruz. Önce adalet.. Artık sevgiyle değil şüpheyle bakılıyor. Rekabet kavgayı daha da artırdı. Ülke futbolunda ben şahsen Türk futbolu ile ilgili görüşlerimi açıklamıyorum. Federasyon kendi içinde aklanmadığı müddetçe bu işler düzelmez."

Çok çirkin şark kurnazlığı!
Şenol Güneş, uzun zamandır sahalardan uzak kalan ve bir ara takımdan ayrılmak isteyen Arjantinli futbolcu Colman için de şunları söyledi: "Colman'ın sakatlığını bilmeyenin bilgi eksikliği olduğunu düşünüyorum. Kalecilerimizle ilgili bir yazı bulamıyorsanız, daha masumane ya da beni eleştirin. Bu tür spekülasyonlar çok çirkin şark kurnazlığı veya geçmişten gelen bir oyun olarak düşünüyorum. Bunları yapmazsak iyi olur, bunlar çok oluyor. Hiç ilgisiz konularda bizi cevap verme zorunda bırakmamalısınız"


TFF zeminleri yapsın!
Başarılı çalıştırıcı, Galatasaray'ın çok kötü bir zeminde aldığı sonuçla ilgili soruya ise, "Maalesef Türkiye'de saha sorunu var. Ben olsam buna müdahale ederim. Yayıncı kuruluş ve federasyon 'sahayı ben yapacağım' diyerek alacağından kesmesi lazım. Yoksa bu iş düzelmez. Futbol iyi bir zeminde oynanır. Biz de en iyisini yapmaya çalışıyoruz. En iyisini yaptırdığımızı düşünüyoruz, her maça rahat çıkmamız lazım. Avrupa'da da yağmur yağıyor" cevabını verdi.

Gidenin yeri dolmadı
Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, giden futbolcuların yerinin dolmadığını da ima ederek, "Gidenin yerini gerek transfer, gerek alttan gelenlerle kapatmak kolay olmuyor. Bu sadece bizim sorunumuz değil. Tüm kulüpler için geçerli. Daha çok puan almamız gerektiğini biliyorum ve istiyorum. Ama gerçekleştirmek için zorlanıyoruz. Bunu gerçekleştirmek için daha farklı yollar denemeye kalkarsak daha büyük sorunlarla karşılaşabiliriz" yorumunu yaptı.

Ben 7. sırada bıraktım!
Güneş Milli Takım'ı da yorumladı: "Şu anda yapılmak istenen şu: 'Abdullah Avcı giderse yeni bir hoca gelecek'. Bu yanlış.. O düşünceler değişmezse aynı kafayla devam edilecek. Benim yardımcı hazırlamam veya yardımcımın iyi olması, yumurta mı tavuktan, tavuk mu yumurtadan çıktı hikayesi. Ben kendim için kullanmak istemiyorum ama beni hangi antrenör hazırladı?. Ben kaleciyken kaleci antrenörü yoktu. Geldim A Milli takıma, yediğim her gol sonrası bana ağır eleştiriler yaptılar. Sanki ben oraya zorla gidiyorum, yok da ondan çağırıyorsunuz. Milli takımda hoca olarak da aynı şekilde. Ülke alarak 30. sıradaydık, ben bıraktığımda 7'nciydik. Ben bıraktım ondan sonra kötü oldu demek de doğru değil. Bu bir süreç, yaşanabilir. Ama biz futboldaki gelişimleri yapmıyoruz."


BİZE ULAŞIN