Yalvardılar ama dinlemedik

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde önceki gece Cluj ile oynadığı ve rakipten çok saha şartlarıyla mücadele ettiği maçın yankıları sürüyor.
Sağanak yağış nedeniyle neredeyse göle dönen sahada istediği futbolu oynayamayan Galatasaray'ın, adeta "bile bile lades" dediği ortaya çıktı. Cluj idarecileri ve teknik heyetinin hem maçtan önce hem de devre arasında "Bu sahada oynanmaz, maç ertelensin" önerisinde bulunduğu belirtildi. Ancak hem UEFA yetkililerinin hem de Galatasaray cephesinin bu talebe sıcak bakmadığı kaydedildi.

Teknik direktör Fatih Terim de sahanın durumuna çok sinirlenirken, maçtan sonra "Avrupa'da her yerde yağmur yağıyor, hiçbir şey yok. Bizde ilk kez yağmur yağıyor, rezalet bir ortam" diyerek yöneticilere göndermede bulunmuştu. Fotomaç'a konuşan eski hakemlerden Özcan Oal "Takdir hakemin ancak bana kalsa o sahada futbol oynanmaz" dedi. Diğer yandan saha zeminine G.Saraylı futbolcular da isyan etti. Yıllarca Premier Lig'de forma giyen Eboue "İngiltere'de bu sahada maç oynatmazlar, ancak havuz olarak kullanırlar" ifadesini kullandı.

SORUMLU MADONNA!
Türk Telekom Arena'da drenaj sisteminin bozulması konusunda kimse sorumluluk üstlenmiyor. Sezon başındaki Madonna konseri nedeniyle, çimlerin kaldırılması ve saha zeminine binlerce kişinin inmesi nedeniyle drenaj sisteminin bozulduğu belirtiliyor.

BİZE ULAŞIN