Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Sabah Gazetesi'nin usta kalemlerinden Hıncal Uluç, geçtiğimiz haftaya damgasını vuran spor olaylarını sabahspor.com okuyucularına değerlendirdi.

Uluç;

Burak'ın golü tamamen tesadüf ve dikkatli de bakarsan fauldür. Çünkü rakibin omzuna basarak yükseliyor. Ama hakem iyi Galatasaraylıydı o gece... "Bütün koşullar Galatasaray'ın aleyhineydi" derken bir tanesini ayırmak gerekiyor. Hakem Galatasaray'ın lehineydi.
Öyle penaltıyı kimse vermez.
Kırmızı kart doğru, hiç itirazım yok. Bizim hakemlerimize örnek olacak cinstendi. 'Ben bu adama üç dakika evvel sarı kart çıkarttım' deyip üç dakika sonra kırmızı çıkartan Türk hakem yok. Ama adam, bütün olayları bağımsız olarak değerlendiriyor. 'Bu hareket sarı kartlık' tak. 'Efendim maçın 30. saniyesi...' Olsun! 'Efendim üç saniye evvel birinci sarı kartı gösterdin.' Olsun! Ceza neyse o, bunun dakikası, saati, süresi, daha evvel kartı var mı, yok mu; yok.
Çok önemli bir gösteriydi, o kırmızı kart gösterisi. Ama o kırmızı kartı gösterecek hakemin olması da Galatasaray'ın şansıydı. Çünkü benim bildiğim yabancılar da dahil 100 hakemden 99'u o kırmızıyı göstermez. İkinciyi geçiştirirdi şöyle ya da böyle... Olmadık penaltı verdi, cart diye kırmızıyı çıkarttı... Yani ısmarlasan böyle hakem bulamazsın.

Özge AYDIN /SABAHSPOR.COM

BİZE ULAŞIN