Saha içi yetki artık Selçuk’ta

Galatasaray'da Cluj maçında Melo'nun kaçırdığı penaltı sonrası tartışılan 'saha içi karar verme' yetkisini Terim, Selçuk İnan'a verip takım içi liderliği çözdü

Şampiyonlar Ligi'nde Cluj maçında Melo'nun penaltı kaçırması sonrası Galatasaray'da duran topları kimin kullanacağı tartışma konusu olmuştu. Bu konuya teknik direktör Fatih Terim nokta koydu. Perşembe günü yapılan idman öncesi futbolcuları ile bayramlaşan tecrübeli teknik adam oyuncularına kısa bir konuşma yaptı. Terim, "Bundan sonra kazanılan serbest atış ve penaltıları kullanma yetkisi Selçuk'ta.. İlk hak onun, ancak o kendisi topu başkasına bırakırsa sorun yok. Herkes bir anda topun başına gitmeyecek" dedi.

Kayseri'ye rotasyon var
Böylelikle saha içinde bazı yetkileri Selçuk'a verdiğini gösteren Terim, takım içi liderlik konusunda oluşabilecek sorunları halletmiş oldu. Öte yandan Terim, Kayseri karşısında sakatlıklar nedeni ile mecburi bir rotasyona gidecek. Defanstan orta saha ve forvete kadar değişik bir takımla sahaya çıkmayı planlayan Terim'in farklı ilk 11'inde Reira ve Aydın Yılmaz'ın yer alması bekleniyor.

Sahadaki aklı Selçuk olacak

Fatih Terim, Cluj maçı sonrası yaşanan tartışmalar nedeniyle Selçuk İnan'a sahada yetki vererek konuyu kapattı. Terim'in bu hamlesi sahadaki aklının artık Selçuk olacağı şeklinde yorumlanıyor.

BİZE ULAŞIN