Hepsi spekülasyon!

Taner Aşkın'ın iddialarını ciddiye almıyorum. Benim çalışma ofisim var, seçim ofisim yok. 'Var' diyen buyursun Adnan Öztürk'ün başkan adayı olduğu iddiasını kendisine sorun. Benim İnan Kıraç ile hiçbir sorunum yok

Galatasaray'ın eski yöneticisi Taner Aşkın önceki gece TV 8'deki Telegol'de ilginç iddialar ortaya attı. Ünal Aysal'ın Galatasaray'daki geleceğinin belirsiz olduğunu savunan Aşkın, "Başkan, genelde yurtdışında. Buradaki danışmanlarından bilgiler alıyor. Kulüpten uzun bir süre uzak kaldı. Kendi işleri de var" derken kulüp-vakıf ilişkisi için "G.Saray Eğitim Kurumları'nın bir vitrine ihtiyacı var. O da futbol kulübü... Ünal Bey, İnan Bey'e (Kıraç) saygısından sesini çıkarmıyor" ifadesini kullandı. Aşkın, "Adnan Öztürk seçim yarışına girdi, kaybetti. Biraz zaman kazanıp yeni oluşumda görev aldı. Burada bir hedef var, ortada gözüküyor" diyerek Öztürk'ün başkanlığı hedeflediğini öne sürdü.

Adnan Öztürk
Gizli kapaklı işler yapmam
Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, eski yönetici Taner Aşkın'ın iddiaları hakkında SABAH Spor'a konuştu. "Taner Aşkın'ın iddialarını ciddiye almıyorum. Adnan Polat ile ben başkanlık seçimlerinde karşı karşıya geldiğimiz zaman onların İnan Kıraç'ın evinin önünde ayrılmadığını herkes iyi bilir. Bu yüzden çok fazla konuşmak istemiyorum. Benim çalıştığım ofisten başka bir ofisim yok. Seçim ofisi var diyenler buyursunlar gelsinler" diyerek sözlerine başlayan Adnan Öztürk "Gelecekte başkanlığa aday mısınız?" sorumuza ise şu yanıtı verdi: "Ben önceden başkan adayı olmadım mı? Sonra da neden olamayayım? Ama ben bunu gizli kapaklı işlerle yapmam."

SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM
Adnan Öztürk, Galatasaray yönetimi içinde bazı isimlerle fikir ayrılığı yaşadığı iddiaları için ise şu ifadeleri kullandı: "Şampiyonlar Ligi'ndeki Cluj karşılaşması sırasında Türk Telekom Arena'da yağmur nedeni ile ortaya çıkan tablo için "Yönetim kurulu sorumludur" dedim ve sözümün arkasındayım. Bu stattan biz sorumluyuz. Stadın neden bu hale geldiğini araştırıp bulmak ve onarmak da bize düşer. Bu maç her yerde seyredildi. Sanırım hoş bir tablo değildi bizim için. Benim yönetim içinde kimseyle kişisel bir sorunum yok; olamaz da. Ben her şeyi Galatasaray Kulübü menfaatleri için yaptım; yapıyorum ve de yapacağım. Bu kulübe laf atanlara cevap vermek suçsa; o zaman ben de suçluyum..."

Ünal Aysal
İddiaların hepsi boş!
Başkanlık koltuğunu devraldığı Adnan Polat'ın yönetiminde yer alan Taner Aşkın'ın önceki gün canlı yayında ortaya attığı iddialar hakkında SABAH'ın sorularını yanıtlayan Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, söylenenlerin spekülasyondan ibaret olduğunun altını çizdi ve şöyle konuştu: "Benim İnan Kıraç Bey ile hiçbir sorunum yok. Dostluğum da en üst seviyededir. Adnan Öztürk'ün başkanlığa soyunduğu konusunu bana değil kendisine sorun. Taner Aşkın Bey'in söyledikleri onu bağlar; ben üzerinde durmam. Şu anda ligde lideriz; basketbolda ve voleybolda iyi sonuçlar aldık. İyiye gittiğimiz zaman bu tip olaylar her zaman yaşanacaktır. Bunlara yapılacak bir şey yok. Sermaye artışı üzerine de birçok spekülasyon yapıldı, ortaya iddialar atıldı ama hepsinin boş olduğunu herkes kısa sürede anladı."

AYSAL: DRENAJ ARAŞTIRILIYOR
Öztürk'ün Cluj maçı sonrası "Arena zemininin sorumluluğu bizde, suç bizim" çıkışı sonrası Aysal dün "Türkiye'de köprülerin yıkıldığı bir günde stadımızı su bastı. Drenaj ve diğer teknik konuları araştırıyoruz. Seyircimize ve Türk futboluna sağlam bir stat sunmalıyız. Bunun için yatırım gerekiyorsa, yatırım yapacağız" diye konuştu.


BİZE ULAŞIN