Her serinin bir sonu vardır

Fenerbahçe'nin Kadıköy'deki 47 maçlık yenilmezliğine son veren MP Antalyaspor'un teknik direktörü Mehmet Özdilek, SABAH'a konuştu:

Fenerbahçe galibiyetinin abartıldığını ve başka yerlere çekilmeye çalışıldığını görüyorum. Sonuçta Fenerbahçe 47 maçtır Kadıköy'de yenilmiyordu. Ben Beşiktaş'ta oynarken de 49 maçlık yenilmezlik serimiz vardı. Ama sonunda biri geldi ve bizi yendi. Serimiz son buldu. Futbolda her serinin bir sonu vardır. Bu da bize denk geldi. Fenerbahçe galibiyetiyle sadece üç puan aldık, henüz hiçbir şey başarmış değiliz. Önümüzde çok maç var. 4 Fenerbahçe maçı öncesinde kafamızdaki felsefe şuydu; kapanarak puan alamayacağımızı biliyorduk. İleride oyun kurup topa sahip olmayı hedefledik. Oyuncu yapımız da bu sene müsait olduğundan bunu başardık. 4 Medical Park Antalya'daki beşinci sezonum. Bundan önceki dönemlerde, kulübün mali yapısıyla da alakalı olarak ligde tutunma adına ekonomik hamleler yapıyorduk. Genelde ligin tecrübeli oyuncularını tercih ederek, takımı ligde tutunan bir takım haline getirdik. Bu hamlelerin hepsi bilerek yapıldı. Ama uyum sürecini bu kadar kısa sürede atlatabileceğimizi hesap etmiyordum. Takım mükemmel bir uyum gösterdi ve dokuz maçta altı galibiyet aldık.

BU KARENİN HİKAYESİ
Maçın 88. dakikasıydı. Antrenörümle bir pozisyonu tartışıyorduk. Sanal medyada fotoğraf sanki ben Aykut hocanın arkasından gülüyormuşum gibi yorumlanmış. Aykut Kocaman, son derece saygı duyduğum bir isim. Böyle bir şeyi aklımdan bile geçirmedim. Bu ülkede kaybeden sürekli olarak haksızca karalanıyor.

BİZE ULAŞIN