'Hepsi Burak Yılmaz olmuş'

Trabzonspor Kulüp Başkanı Sadri Şener, satışı gündemde olan ve son haftalarda arzu edilen sonuçları alamayan 1461 Trabzon takımının futbolcularına yüklendi.

Geçtiğimiz sezon 2. Lig'de iyi bir çıkış yakalayarak PTT 1 Lig'e yükselen pilot takım 1461 Trabzon'un satışının gündeme gelmesinin ardından son iki haftada da alınan başarısız saha sonuçları Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'in de dikkatini çekti.

Oyuncuları eleştiren Şener, "1461 Trabzon takımı konusunda gerçekçi davranıyoruz. UEFA'da, Türkiye Futbol Federasyonu'nda ve dünyada aynı çatı altında iki kulüp olmuyor. Bunu hep söylüyoruz ama herkes gülüp gidiyor. Bize yazı da yazdılar, yine gülüp gidiliyor. Radikal bir karar almamız gerek. PTT 1. Lig'de her şey ters gittiğinde herkes bir birini şikayet etmeye başlayacak. Ya devretmemiz ya da satmamız gerek. Bunu gizli söyledim mi satamam. Kim gelse aynısını yapmak zorunda" dedi.

"Takımdaki moral bozukluğunu kabul etmiyorum" diyen Şener "En fazla imkana sahip takımdır bulundukları lige göre. 'Havaya girdik' deseler daha şık olmaz mı? Geçen maçı izliyorum oyuncuların yürümelerinden anlıyorum havaya girdiklerini, hepsi bir Burak Yılmaz olmuş. Bu işi sezon sonuna bırakamayız. Vakit yok. Önümüzde Türkiye Kupası maçları var ya karşılıklı düşersek, o zaman ne olacak" ifadesini kullandı.

BİZE ULAŞIN