Bak şu konuşana

Romanya'da Sport adlı internet sitesi Galatasaray'ın 3-1 kazandığı Cluj maçı öncesi Rumen ekibinden Cadu'ya bir Türk işadamının 320 bin Euro verdiğini öne sürdü

Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray'ın Cluj deplasmanında 3-1 kazandığı maçla ilgili dün şike iddiası ortaya atıldı. Önce Romanya'nın ünlü spor yazarlarından Emmanuel Roşu, Cluj'dan bir kaynağa dayanarak verdiği haberde karşılaşmadan önce Rumen ekibinin oyuncularından Cadu'ya bir Türk işadamının 320 bin Euro verdiğini öne sürdü. Cluj'un kaptanı olan savunma oyuncusu Cadu, 90 dakika Galatasaray'a karşı forma giymişti. Roşu'nun ardından Sport.ro adlı internet sitesi iddiaları ortaya atan Michael takma adlı kişiyle telefon konuşmalarını yayınladı. Michael, "320 bin Euro'yu, Cluj'da yaşayan ve orada çok iyi tanınan Salim adlı Türk işadamı gönderdi. Bizzat ben Cadu'nun evine götürdüm. Olayın içinde Portekiz kaynaklı bir mafya örgütü var" dedi.

CADU: YÜZÜME SÖYLESİN
Bu iddiaya Cluj Başkanı Iuliu Muresan ise sert bir yanıt verdi. Muresan, "Bu iddiayı ortaya atan adamla yüzleşmek istiyorum. Biz kulüp olarak temiziz. Cadu'ya da kefiliz" açıklamasını yaptı. Cadu'nun kendisini şike yapmakla suçlayan kişiyle karşı karşıya gelmek istediğini kaydeden Cluj Başkanı, "Bu iddiayı ortaya atan hastalıklı bir geri zekalı. Cadu da, ben de bu adamla yüzleşmek istiyoruz. Sıkıyorsa bu iddiaları bir de yüzümüze söyledin" ifadesini kullandı.

"TÜRK ORTAĞIM OLMADI"
SPORT.RO internet sitesindeki iddialara Cluj'un sahibi Arpad Paszkany de sert tepki gösterdi. İddia sahibinin "Cadu'ya para veren Türk, aynı zamanda Paszkany ile ortak" sözlerine Cluj'un patronu, "Bu tür fanteziler her gün üretiliyor. Güçlü olunca bu tür çirkin iftiralara uğramanız gayet doğal. Ben hayatımda bir Türk ile ne ortaklık yaptım ne de herhangi bir iş ilişkisine girdim. Bu iddialar kuyruklu yalan. Sabah uyanıp rastgele etrafınızdakilere çamur atamazsınız. Bu işin elbette hukuki boyutu da olacak. Hem bu iddiaları öne süren kişiyi hem de bunu yayınlayanları mahkemeye verip suçsuzluğumuzu ispatlayacağız. Cadu da ayrıca bu iftiralar hakkında yargıya gidecek" ifadesini kullandı.

PORTEKİZ KOLONİSİ!
Şike iddialarının Portekiz mafyası aracılığı ile gerçekleştiği öne sürülürken, Cluj adeta bir Portekiz kolonisi... Beşiktaş'a getirdiği Portekizli oyuncular sayesinde Türkiye'de yakından tanınan menajer Jorge Mendes'e bağlı birçok futbolcu Rumen ekibinde oynuyor. Cluj'da Cadu'nun yanı sıra sekiz Portekizli futbolcu forma giyiyor. Mendes'in, Beşiktaş'a getirdiği Carvalhal'ın yerine Sporting Lizbon'un başına geçen Portekizli teknik adam Paulo Sergio yine Mendes'in katkısıyla, geçtiğimiz günlerde görevine son verilen Ioan Andone'nin koltuğuna oturmuştu.


BİZE ULAŞIN