"Finalleri zorlayacağımıza inanıyorum"

Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Selçuk Şahin, yeni transferlerin uyum sorununu aştığını ve bundan sonra çıkışlarını sürdüreceklerine yürekten inandıklarını söyledi.

Fenerbahçe Gazetesi'nin 107. sayısına verdiği röportajda Selçuk Şahin, sezona istedikleri gibi başlayamadıklarını ve bu sürede hedeflenen puanları toplayamadıklarını bildirdi.

Selçuk Şahin, son birkaç haftadır çıkışa geçtiklerini ve takımdaki isteğin biraz daha fazlalaştığını kaydederek, ''Sezon başında, zaman zaman istediğimiz oyunu oynayamadığımız sıkıntılı maçlar oldu. Ancak son birkaç haftadır çıkışa geçtik. Daha iyi olacak ve bunu yapabilecek kapasitemiz var. Yeni gelen arkadaşlarımızın da uyum sorunu bitmiş gibi görünüyor ve herkes takıma alıştı. Bundan sonra çıkışımızı sürdüreceğimize takım olarak yürekten inanıyoruz'' ifadelerini kullandı.

UEFA Avrupa Ligi'ndeki hedeflerini de belirten milli oyuncu, ''Avrupa'da güçlü takımlar var, ama finalleri zorlayacak kapasiteye sahip olduğumuzu düşünüyorum. Gruptan çıktığımızda daha zorlu rakipler gelecek, bunun bilincindeyiz, ancak finalleri zorlayacağımıza inancım tam'' şeklinde görüşlerini aktardı.

-''KENDİ TARAFTARINIZDAN TEPKİ GÖRMEK KOLAY DEĞİL''-

Zaman zaman sarı-lacivertli taraftarlardan tepki almasının kolay bir durum olmadığını vurgulayan Selçuk Şahin, tepkilere çok üzüldüğünü, fakat hayatın devam ettiğini ve bu duruma alıştığını kaydetti.

Fenerbahçe taraftarının kendileri için büyük bir güç olduğunu ifade eden Selçuk Şahin, ''Taraftar adeta bizim dopingimiz. Kötü olduğumuz zamanlarda da onların tepkisi çok önemli. Bize o anlarda destek olurlarsa kazanma şansımız artar. Ben alıştım buna 10 yıldır, ancak başka birisine yapıldığı zaman o arkadaşımız sineye çekebilir, korkabilir, top almaktan çekinebilir. Böyle olunca da biz 10 kişi oynuyoruz. Böyle bir durumda zaten takımın kazanma şansı yok denecek kadar az. Maç bittiğinde tepkinizi gösterirsiniz veya eleştirini yaparsınız. Maç içerisinde sonuna kadar destek olmaları lazım'' değerlendirmesinde bulundu.

BİZE ULAŞIN