Ankaragücü'nde Kaplan dönemi

Ankaragücü'nde teknik direktörlüğe bir dönem Gençlerbirliği'ni çalıştıran Mustafa Kaplan getirildi.

Yaşadığı sıkıntılar nedeniyle PTT 1. Lig'e düşen 103 yıllık Ankaragücü'nde temmuz ayının son günlerinde başkanlığa seçilen Bent Ahlat'ın görevine son verilmesinin ardından teknik heyetle de yollar ayrıldı. Ahlat, döneminde göreve getirilen teknik direktör Taner Öcal ve Yılmaz Özlem'le de görevden ayrıldı.

Ankaragücü Kulübü Yönetim Kurulu'nın başkan Bent Ahlat'ın görevine son vererek, yerine "oy birliğiyle" yardımcısı Atilla Süslü'nün seçilmesinin ardından teknik direktörlüğe bir dönem Gençlerbirliği'ni çalıştıran Mustafa Kaplan getirildi. Kaplan'ın resmi açıklamayı yarın yapacağı öğrenildi.

Futbola memleketinin takımı olan Kırşehirspor altyapısında başlayan Kaplan, daha sonra birçok 3. Lig ve 2. Lig ekibinde görev aldı. Ağırlıklı olarak İç Anadolu Bölgesi'nin ekiplerinde oynadı.

Futbola vedasından sonra antrenörlük yapmaya karar veren Kaplan, ilk antrenörlük deneyimini 2003 yılında Ankaragücü'nde yardımcı antrenör olarak edindi. Daha sonra Gençlerbirliği'nde aynı görevi üstlendikten sonra Ankaragücü'ne geri döndü. 2010-11 sezonunun başında tekrar Gençlerbirliği'nde yardımcı antrenör olarak çalışmaya başladı. 26 Nisan 2011 tarihinde Gençlerbirliği teknik direktörü Ralf Zumdick'in istifa etmesinden sonra boşalan teknik direktörlük görevine geçiçi olarak sezon sonuna kadar getirildi. Sezon bitimi görevini yeni teknik direktör Giray Bulak'a teslim etti.

BİZE ULAŞIN