İnönü'de son dönemeç

Siyah-beyazlılar, gerekli finansı sağlama ve teknik hazırlıkları tamamlama konusunda süreci hızlandırdı. Parasal kaynak yaratmak için TT Arena ve Şükrü Saracoğlu örnekleri uygulanacak

Beşiktaş'ta İnönü Stadı'nın yıkılarak yenisinin yapılması konusunda tünelin ucundaki ışık göründü. Kulüp Başkanı Fikret Orman ve ekibi, gerekli izinlerin alınmasının ardından finansal çalışmaları ve teknik hazırlıkları bir an önce tamamlamak için düğmeye bastı. Öncelikli olarak yeni stadın yapımını programına alarak dört koldan işe sarılan siyah-beyazlı yönetimin, bu konuda hayata geçirdiği faaliyetler şöyle:

1 Sponsorluk görüşmeleri sürüyor
Beşiktaş, stadın maliyetini sağlamak amacıyla sponsorluk görüşmelerini sürdürüyor. TT Arena'da olduğu gibi 10 yıllık isim hakkı anlaşmasının bütçeye önemli bir katkı getirmesi bekleniyor

2 Tribünlerin isimleri satılacak
Yapılacak tribünlerin isimleri satışa çıkarılacak. Bu konuda Şükrü Saracoğlu örnek alındı. Yönetim 10'a yakın firmayla pazarlık halinde.

3 Uygun kredi aranıyor
Uzun vadeli, faiz oranı düşük kredi arayışı devam ediyor. Bunun için Amerika ve Uzakdoğu kaynaklı finans kuruluşlarıyla görüşmelerde bulunuluyor.

4 Wembley mercek altında
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile yöneticiler Ahmet Nur Çebi ve Mesut Urgancılar, bugün yenilenen Wembley Stadı'nı gezmek ve teknik bir takım bilgiler almak için Londra'ya gidecek.

5 Güvenlik için ön çalışma
Siyah-beyazlı yönetim, emniyet ve özel güvenlik firmaları ile dirsek temasına geçti. Söz konusu kuruluşlardan, güvenlik alarmları, stadın boşaltılması ve kamera düzenleri konusunda ön çalışma talep edildi. Bu konuda ayrıntılı bir raporun hazırlık aşamasında olduğu öğrenildi.

6 Tarihi doku hassasiyeti
Stat ve çevre düzenlenmesi yapılırken, tarihi dokunun bozulmaması için azami gayret gösterilecek. Bunun için uygun teknoloji ve uygulanabilir ideal bir sistem belirlenecek. Yönetim, bu konuda çok hassas.

7 Hazırlıklar 3 ayda bitecek
Yönetim, teknik ve maddi hazırlıkları üç ay içinde bitirmeyi planlıyor. Yeni stat için ilk kazma ise 2013'ün Mayıs ayında vurulacak. Böylece yıllardır gündemde olan stat projesi hayata geçecek.

BİZE ULAŞIN