En özel ve en güzel

Beşiktaş Başkanı Orman; İngiltere'de Emirates, Wembley ve O2 Arena statlarında yaptığı incelemeler sonrası, "İnönü'yü en güzel ve en özel stat olarak inşa etmek için çalışıyoruz" dedi

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi ve Genel Sekreter Mesut Urgancılar ile birlikte İngiltere'nin başkenti Londra'nın önde gelen spor tesislerinde incelemeler yaptı. Yöneticilerin önceki gün Emirates Stadı'nda Arsenal- Fulham maçıyla başlayan turu, dün Stamford Bridge'deki Chelsea-Liverpool karşılaşmasıyla devam etti. Beşiktaş heyeti, ayrıca önceki gece de ATP Dünya Tenis Finalleri'ne ev sahipliği yapan Londra O2 Arena'daydı. İncelemeler bugün Wembley Stadı ile tamamlanacak ve heyet İstanbul'a dönecek. Fikret Orman, Londra'daki incelemeleri hakkında, "İnönü Stadı'nın dışının tarihi dokuya uygun, içinin ise son teknolojik sistemlerle donatılmış, güvenlik, giriş-çıkış, konfor, seyir rahatlığı gibi konularda en çağdaş noktada olmasını hedefliyoruz. Yeri itibarıyla Türkiye'nin en özel ve en güzel stadı. Teknoloji ve güvenlik açısından da öyle olmalı. Avrupa'nın da önüne geçebilmek için bu alanlarda Avrupa'nın en iyilerini yerinde inceliyoruz" dedi.

ALTYAPIDA 'KONTEYNIR' BİTİYOR,
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve yönetimi, camiada büyük eleştirilere neden olan Fulya'daki altyapı tesislerinde sporcuların kullandığı çelik konteynırların hoş olmayan görüntüsüne son verme kararı aldı. Altyapı futbolcularının idman ve maçlarda soyunup giyindiği ve birçok takımın misafir edildiği konteynırlara yönetim çözüm için el attı. Yöneticilerin, "Fulya'daki bu görüntülere en kötü sezon sonu son verelim" diye karar aldıkları öğrenildi.

'Prefabrik' başlıyor!
Yönetici Tamer Kıran, Fulya'daki bu düzenleme için bir fizibilite çalışması yaptırdı. 500 bin TL maliyetle konteynırların kaldırılıp yerine prefabrik iki katlı bir yapı kurulması ve takımların ihtiyaçlarının bu şekilde karşılanması planlanıyor. Hazırlanan rapor yönetime sunuldu ve yönetim de sezon devam ederken bu işi üstlenecek bir sponsor arayışına başladı. Sponsor bulunamadığı taktirde yönetimin sezon bitimi bu yenilemeyi bizzat yapma yoluna gideceği öğrenildi. .

BİZE ULAŞIN