"Galatasaray'dan beğendiğim oyuncular..."

Fenerbahçe'nin Portekizli yıldızı Raul Meireles, Lig TV'de yayınlanan "Pazartesi Gecesi Futbolu" programına konuk oldu ...

Portekizli yıldız Fenerbahçe özel yaşamı ve Fenerbahçe kariyleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulunurken; en beğendiği Türk oyuncuları Selçuk İnan, Arda Turan olarak sıraladı.

İşte Meireles'in açıklamaları:

Evet demek kolay oldu

"Aslında kariyerimle ilgili planlar yapmayı sevmem. Fenerbahçe'nin beni istediğini öğrendiğim zaman benim için çok büyük bir onurdu. Bununla gurur duydu. Teklifi aldıktan sonra Kuyt ile konuştum. Fenerbahçe hakkında çok şey anlattı bana. Aynı zamanda Türkyie'de oynayan Portekizlilerle de konuştuk. İstanbul'u anlattılar bana. Evet demek kolay oldu."

Türkiye'de daha çok "tutku" var

"İngiltere taktik ağırlıklı oyun oynanıyor. Türkiye'de ise daha çok "tutku" var. Oyuncular kalpleriyle oynuyorlar. O yuzden benim için biraz zor oldu. Ben biraz daha taktik oyuncusuyum. Öncelikle her zaman hocanın benden istediğini yapmak isteyen bir oyuncuyum. Bana daha çok hücuma yönelik oynayacaksın derse onu yapmaya çalışırım. Her zaman teknik direktörün dediğini yapmaya çalışırım. Benim için önemli olan takımdır."

Türk oyuncular taktiği unutuyor

"Çok zor bir lig olduğunu, iyi takımlar olduğunu söyleyebilirim. Özellikle deplasman maçları zorlu geçiyor. Bazen taktiği unutuyorlar, kalpleriyle oynamaya devam ediyor Türk oyuncular."

Kadın ve çocuk taraftar cezası...

"Benim için yeni bir deneyim oldu ama harikaydı. Çığlık çığlığa bağrıyorlardı. Sanıyorum böyle bir doluluk sadece Türkiye'de olurdu. İngiltere'de Portekiz'de böyle bir kural olsaydı stadyum boş olurdu. Fenerbahçe'yi seçmiş olmaktan dolayı çok mutluyum."

F.Bahçe'nin futbolu

"Bazen futbolda maçı kazanmak için çok uğraşırsın. Takımı oluşturmak zaman alır. Son maçlarda özellikle bir takım gibi oynamaya başladık. M.Gladbach ve Beşiktaş maçları özellikle böyleydi. "

Fernandes en iyisi değil ama...

"Almeida ile beraber olmuştum. Şuan için evime konsantre oldum. Arkadaşlarımla daha fazla birlikte oluyorum" Fernandes, en iyisi değil ama en iyilerinden bir tanesidir. Çok kaliteli bir oyuncu. Beşiktaş'ta da bunu kanıtlıyor."

Beğendiği futbolcular...

"Galatasaray'dan Selçuk, Arda Turan beğendiğim oyuncular. Türkiye'de kaliteli futbolcular var. Volkan Demirel'in dünyanın en iyilerinden biri olduğunu söyleyebilirim. Türkiye'deki genç oyuncuların İngilizce öğrenmesi lazım. Bu işlerine yarayacaktır. Fenerbahçe'deki dostluk arkadaşlık konusunda mutluyum."

Saç kesimi ve dövmeler...

"Saç şeklini değiştirmeyi çok seviyorum. Sakallarımı da aynı şekilde. Dövmelerimde aile üyeleri, resimler ve hayatımla ilgili çok şey var. Bu benim için tutku. Ejderha dövmem var, aynı zamanda Porto'nun simgesi."

İsminin telaffuzu hakkında..

"Takım içinde daha çok İngilizce konuşuluyor. Birçok Türk oyuncu İngilizce konuşuyor. İsminin Portekiz'deki telaffuzu "Meireleş" şeklinde. İngiltere'de "Meireles" diyorlar."

(Skorer)

BİZE ULAŞIN