G.Saray'ın efsanesine hapis şoku!

Galatasaray'ın efsane futbolcularından Gheorghe Popescu ve onun dışında 5 kişinin daha yer aldığı 'transferde usulsüzlük' davası sonuçlandı. Popescu mahkeme tarafından 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Romanya'da yer alan ve dünya futbol kamuoyunu saran habere göre Popescu 3, George Copos 5 yıl, Victor Becali 7 yıl, Giovani Becali 8 yıl adı açıklanmayan bir menajer ise 4 yıl hapis cezası aldı. Ayrıca bahsi geçen isimler futboldan da men edildi.

UEFA Disiplin Kurulu üyesi olan ve 2014 yılında yapılması planlanan Romanya Futbol Federasyonu Başkanlık seçiminde aday olması beklenen Popescu'nun kararı onaylanırsa adaylık kapısı da kapanacak.

Karar sonrası Popescu'nun ilk tepkisinin ise, "Ben suç işlemedim. Ben temizim!" olduğu belirtildi.

Bahsi geçen isimlerin 2008 yılında gerçekleşen 12 transfer yaklaşık 10 milyon dolarlık yolsuzluk yaptıkları iddia edilmişti. Aralarında Galatasaray'ın transfer ettiği Bratu'nun da bulunduğu futbolcular üzerinden haksız kazanç elde eden isimler hakkında verilen kararın temyize gideceği de ifade edildi.

GALATASARAY'I ETKİLER Mİ?

Yapılan usulsüz transferlerden birisinin de 2003 yılında Rapid Bükreş'ten Galatasaray'a transfer olan Florin Bratu olduğu iddia ediliyor. Sadece 1 sezon sarı-kırmızılı takımın formasını giyen ve 6 gol atan Romen futbolcunun transferinin bu suçlama ile geçmesi sonrasında Galatasaray'ın durumunun ne olacağı ise merak konusu...

Sporx

BİZE ULAŞIN