"Elimde Galatasaray hissesi yok"

Çarşamba 14.11.2012 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 14.11.2012 15:49
ABONE OL
Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç, hem şahsı hem de Galatasaray Eğitim Vakfı'nda Galatasaray Sportif AŞ hissesi olmadığını açıkladı. Kıraç, aynı zamanda başkan Ünal Aysal'ın etrafında birleşilmesi gerektiğini ifade etti.

Dedaman Otel'de düzenlenen Galatasaray Divan Kurulu toplantısında söz alan Kıraç, medyada yer alan Galatasaray hisse senetleri konusunda açıklamalarda bulunurken şunları söyledi:

"Galatasaray hisselerini benim veya Galatasaray Eğitim Vakfı'nın topladığı şeklinde haberler yer alıyor. İnanır mısınız bende tek hisse olmadığı gibi Galatasaray Eğitim Vakfı'nda da tek hisse yoktur. Bu hisseleri gerek şahsen İnan Kıraç olarak gerekse Galatasaray Eğitim Vakfı olarak almakta hiçbir sorun da yoktur yine herhangi bir yerden müsade almadan bu hisseleri alabiliriz. Galatasaray Eğitim Vakfı'nın Sportif AŞ ile herhangi bir ilgisi yoktur."

Başkan Ünal Aysal ile aralarında sorun bulunduğu şeklindeki iddialar konusunda da Kıraç, şunları kaydetti:

"Benim Galatasaray Kulubü Başkanı Ünal Aysal'la sorunlarımız katiyyen yoktur. Biz başkanla Galatasaray Eğitim Vakfı olarak beraberiz onunla dertleşiyoruz. 12 yıl üst üste borçlanan ve borç rakamı 10 milyon liradan 327 milyon liraya çıkmıştı. Bu idare heyeti borcu 210 milyon dolara kadar indirmiştir. Galatasaray bir zamanlar bankalardan çekle ödeme yapamıyordu. Bugün o noktadan bu noktaya gelmiş bir Galatasaray vardır. Başkana yalnız saygı duyulur. Onun yanında birleşilir. Ona yalnız yardım edebilirim. Bunun için de ne zaman isterse emrindeyim."

İnan Kıraç, Galatasaray Kulübü'nün kurumsallaşma yönünde çalışmalarını aralıksız sürdürmesi gerektiğini ifade etti.

Ünal Aysal: "Çıktığımız yolda sonuna kadar ve durmadan devam edeceğiz"

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç'ın kulübün aylık divan kurulu toplantısında yaptığı konuşmanın, kendilerini yüreklendirdiğini ifade etti.

Dedeman Oteli'nde gerçekleştirilen sarı-kırmızılı kulübün kasım ayı olağan divan kurulu toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ünal Aysal, Kıraç'ın konuşmasında önemli konulara değindiğini ve bu konuşmadan alacakları dersler olduğunu kaydetti. Aysal, ''Açıklamalar son derece net. Duayenimiz, camiamıza kendi görüşlerini birebir iletti. Bizim de buradan alacağımız dersler var. Biz de kendimize dönük olarak daha fazla nasıl faydalı olabiliriz diye düşüneceğiz'' şeklinde konuştu.

Galatasaray Başkanı Aysal, İnan Kıraç'n konuşmasının kendilerini yüreklendirdiğini de vurgulayarak, ''Bütün camiamızın desteğini görüyoruz zaten arkamızda. Ama Sayın İnan Kıraç'ın bugünkü konuşması bizi biraz daha yüreklendirdi. Çıktığımız yolda sonuna kadar ve durmadan devam edeceğiz'' ifadelerini kullandı.

Öte yandan basın mensuplarının stattaki çalışmalarla ilgili soruları üzerine ise başkan Aysal, ''Yeni bir şey yok ama bütün çalışmalar sürüyor. Galatasaray camiası layık olduğu yerde ağırlanacak, eksiklerimiz varsa giderilecek. Kimsenin endişesi olmasın'' yanıtını verdi.

Bu arada, Divan Kurulu Toplantısı'nın bitiminde üyeler için salonda yemek verildi.