"Bilet fiyatlarında ayrım yapmıyoruz"

Eskişehirspor Kulübü İdari Asbaşkanı Ekrem Birsen, hafta sonu oynayacakları Eskişehirspor- Fenerbahçe maçı bilet fiyatlarına sarı laciverli kulübün gösterdiği tepkinin doğru olmadığını söyledi. Hiçbir kulübe ve ya taraftarına özgü bir bilet fiyatı uygulaması yapmadıklarını belirten Birsen, "Kendi seyircimize uyguladığımız fiyat ve bilet politikamız neyse diğer misafir takım seyircilerine de aynı fiyatı uyguluyoruz." diye konuştu.

Spor Toto Süper Lig'de cumartesi karşı karşıya gelecek olan Eskişehirspor ile Fenerbahçe maçının bilet fiyatları tartışma konusu oldu. Kulüp yönetim kurulu tarafından belirlenen misafir tribün bilet fiyatının 100 TL olması Fenerbahçeli taraftarların tepki göstermesine neden oldu. Birçok sarı lacivertli taraftar Eskişehirspor deplasmanına gitmeme kararı aldı.

Eskişehirspor İdari Asbaşkanı Ekrem Birsen de bilet fiyatları üzerinden yapılan tartışmalara açıklık getirdi. Birsen, oynanan maçın önemine göre kulüp yönetim kurulunun bilet fiyatlarını belirlediğini ifade etti.

"Fenerbahçe Kulübü'nün, Eskişehirspor Kulübü'ne yöneltmiş olduğu suçlamalar var. Dolayısıyla biz bu suçlamaları asla kabul etmiyoruz," diyen Birsen, kulüp olarak misafir takıma ayrı bir bilet fiyatı politikası yapmadıklarını kaydetti. Asbaşkan Birsen, sözlerini şöyle sürdürdü:
"O gün maçın önemine göre kendi seyircimize aynı muadildeki yerlere de aynı fiyatı tespit ederek 100 lira olarak belirledik. Aynı yerde yine nefer grubu diye hazırladığımız bölümde de yine kendi seyircimizle orada maçı 100 liradan izleyecek. Açık tribün biletlerimiz belli 50 lira. Kapalıda 125 liradan başlayıp 200 liraya kadar olan fiyatlar var. Eskişehirspor kulübü asla hiçbir kulübün mağdur olmasını istemez. Dolayısıyla kendi seyircimize uyguladığımız fiyat ve bilet politikamız neyse diğer misafir takım seyircilerine de aynı fiyatı uygulamaktadır."
Eskişehirspor'un adaletten şaşmayacağını kaydeden Birsen, yapılan yanlış beyanların iki kulüp arasında olumsuzluklara yol açabilecek şekilde kullanılmaması gerektiğine sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN