G.Saray bakkal değil

İnan Kıraç, "Başkan Aysal ne zaman isterse, emrindeyim" dedi. Kulübün sahip olduğu şirketlerin kurumsallaşmasının önemini anlatırken de bu ifadeleri kullandı:

G.saray Kulübü'nün aylık olağan divan kurulu toplantısı Mustafa Sarıgül'ün davetiyle Dedeman Oteli'nde gerçekleştirildi. Divan Kurulu toplantısında konuşan Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç, Kulüp Başkanı Ünal Aysal ile arasında bir sorun olmadığını belirtti.

"Saygı duyuyorum"

Aysal döneminde Galatasaray'ın borçlarının azaldığını dile getiren Kıraç, "10 milyon lira ile başlayıp, borcu 327,7 milyon dolara kadar çıkan bir kulüp vardı. Bu Galatasaray, bu idare heyeti süreci içinde, borcunu 210 milyon dolara indirdi, artı teminat toplamı olarak verdiği 850 milyon 500 bin doları, 587,7 milyon dolara indirdi" dedi. Kıraç sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir devre Galatasaray, bankalardan çekle ödeme yapamıyordu. Bugün o naktadan buralara gelmiş bir Galatasaray ve onun başındaki başkana yalnız saygı duyulur ve onun yanında birleşilir. Ona yardım edebilirim. Ne zaman isterse emrindeyim. Tek gücümüz beraberliğimiz. Genç arkaşlarıma tavsiyem, liderin etrafında olma mecburiyetiniz var. Bileştirmek ve ve beraber olmak sizlerin vazifeniz."

"Hiç hissem yok"
G.Saray'ın sahip olduğu şirketlerin kurumsallaşmasının çok önemli olduğunun altını çizen Kıraç, "Bir bakkal dükanı idare ediyormuş gibi, bu yapıyı başı boş bırakmak mümkün değil" ifadelerini kullandı. Kıraç, Florya Metin Oktay Tesisleri'nin tamamının alınması gerektiğini vurgularken, ne kendisinde ne de eğitim vakfında Galatasaray Sportif A.Ş.'ye ait hisse bulunmadığını belirtti.

İnan Kıraç bizi yüreklendirdi
Divan kurulu toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, İnan Kıraç'ın konuşmasında önemli konulara değindiğini ve bu konuşmadan alacakları dersler olduğunu vurguladı. Aysal, "Zaten bütün camiamızın desteğini arkamızda görüyoruz. Ama Sayın İnan Kıraç'ın sözleri bizi biraz daha yüreklendirdi. Çıktığımız yolda sonuna kadar ve durmadan devam edeceğiz" dedi. Aysal, TT Arena'daki çalışmalarla ilgili olarak, "Eksiklerimiz varsa giderilecek. Kimsenin endişesi olmasın" diye konuştu.

Büyük yatırım
Divan kurulundaki konuşmasını barkovizyonla destekleyen yönetici Sedat Doğan, geçen bir yıl içinde tesisleşme ve altyapı için kalıcı 22 milyon 738 bin liralık yatırım yapıldığını söyledi. Doğan, yeni yatırımlar için de 14 milyon 395 bin lira harcanacağını vurguladı.

BİZE ULAŞIN