Şike Davası'nda kritik viraj

Aziz Yıldırım'ın da yargılandığı Şike Davası'nda kritik bir viraja girildi. 16. Ağır Ceza Mahkemesi, Şike Davası'ndan hüküm giyen sanıkların dosyalarını Yargıtay'a gönderdi.

Yargıtay'daki incelemenin en az 4-5 ay sürmesi ve önümüzdeki mayıs ayının sonuna doğru kararın verilmesi bekleniyor. 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararı için sadece sanıklar değil, savcılık da temyize başvurmuştu.

Davayı karara bağlayan İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi gerekçeli kararı tüm taraflara tebliğ etti. Tebligatların yapılmasının ardından avukatlar itiraz dilekçesini sundu.

Bu arada dosyanın Yargıtay'a gönderildiği tüm sanıklara SMS yoluyla bildirildi. Sanıklara gönderilen SMS'te "İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 2011/63 nolu dosyası 15/11/2012 tarihinde temyize gönderilmiştir" denildi.

Futbolda şike iddialarına ilişkin İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi 2 Temmuz 2012'de görülen celsede kararını açıklamıştı. Mahkeme kararında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a şike, teşvik ve örgüt kurmak suçlarından 6 yıl 3 ay hapis cezası vermişti.

Mahkeme kararında 48 şüpheli hakkında çeşitli hapis cezaları vermiş 44 sanık hakkında ise beraat kararı vermişti. Dava kapsamında ifadesi alınamayan Emenual Emenike'nin ise dosyası ise ayrılmıştı.

Mahkemenin kararından sonra taraflar gerekli itirazlarını yapmıştı. İtiraz işlemlerinin tamamlanmasının ardından 100 klasöre ulaşan dava dosyasının Yargıtay'a gönderilmesi bekleniyordu.

BİZE ULAŞIN