Pendikspor'dan F.Bahçe yorumu

Fenerbahçe'nin, Ziraat Türkiye Kupası 4. tur mücadelesinde eşleştiği Spor Toto 2. Lig ekibi Pendikspor'da kulüp başkanı Sami Bayram, sarı-lacivertli takım karşısında en iyi şekilde mücadele ederek, üst tura çıkmaya çalışacaklarını söyledi.

Olimpiyatevi'nde gerçekleştirilen 4. tur kura çekiminin ardından AA muhabirinin sorularını yanıtlayan başkan Bayram, kupada 1999-2000 sezonunda 3. turda 2-1 yenerek eledikleri Fenerbahçe karşısında aynı şekilde bir başarıyı tekrarlamak istediklerini ifade ederek, ''İnşallah diyelim. Büyük konuşmak istemiyoruz. Fenerbahçe kendisini ispatlamış bir takım. Ülkenin büyük, güzide takımlarından birisi. Onlarla kendimizi aynı kefeye koymamız doğru değil. Çıkıp en güzel şekilde oynayacağız. O gün kimin motivasyonu iyiyse maçı da inşallah o alır. Güzel bir hatıra olur bizim için'' şeklinde konuştu.

-''(Belalı) ifadesini kullanmak doğru değil''-

Kupada 3. turda Sanica Boru Elazığspor'u eledikten sonra Fenerbahçe ile karşılaşabilme ihtimalini düşündüklerini kaydeden Bayram, geçmişte sarı-lacivertli takım karşısında aldıkları galibiyet nedeniyle yakıştırılan ''Fenerbahçe'nin belalısı'' ifadesini doğru bulmadığını belirtti.

Sami Bayram, ''Yanlış bir algılama olsun istemiyoruz. Biz sporu, futbolu dostluk ve barış içinde düşünüyoruz. Burada 'belalı' kelimeleri doğru değil. Biz Fenerbahçe'ye sporcu verdik, onlardan sporcu aldık, sıkıntımız yok. Her kulüple de aynı şekilde çalışıyoruz. Çalışmaya da devam edeceğiz. Pendikspor olarak kurumsallaşan bir kulüp olmak istiyoruz'' ifadelerini kullandı.

Kura çekimine başkan Bayram ile birlikte katılan kulüp asbaşkanı Yılmaz Yıldız da ''Belalı diye algılamayalım'' dedi.

-''Süper Lig takımlarına karşı motivasyon üst düzeyde oluyor''-

Sami Bayram, bir ikinci lig ekibi olarak futbolcuların Spor Toto Süper Lig ekiplerine karşı daha üst düzey bir motivasyonla mücadele ettiğini
kaydetti.

Futbolcunun kendisinin bu tip maçlara çıkarken iyi motive olduğunu anlatan Bayram, ''Süper Lig takımlarına karşı kesinlikle ekstra bir motivasyon oluyor. Bizim de teşvikimiz oluyor tabii ki. Ama futbolcular için de bu durum bir pazar. Canlı yayın var, kendilerine motivasyon sağlıyorlar. Hepsi bir araya gelince inşallah başarı da geliyor'' diye konuştu.

Başkan Bayram, kupada Fenerbahçe'nin rakipleri olması nedeniyle maça kadar takıma olan ilginin motivasyonda bir sorun yaratıp yaratmayacağı sorusuna da, ''Motivasyon bozulmaması için elimizden geleni yapacağız'' yanıtını verdi.

-''Bizim için öncelikli hedef lig''-

PTT 1. Lig hedeflerinin olduğunu hatırlatan başkan Bayram, öncelikli hedeflerinin ligde iyi neticeler alabilmek olduğunu vurguladı.

Sezona, önemli oyuncularının sakatlıkları nedeniyle iyi başlayamadıklarını vurgulayan Pendikspor Başkanı, ''Önemli olan bizim için önce lig. Hedefimiz takımımızı 1. Lig'e çıkarmak. İnşallah bunu başaracağız. Takımımız belki sezona sakatlıklar nedeniyle biraz sıkıntılı başladı. Önemli oyuncularımız sakattı. Şimdi onlar takıma tekrar döndü. Bundan sonra iyi bir performans ortaya koyacağımızı düşünüyorum'' şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN