TFF ve Avcı'ya Kocaman sitem

Bahçe'nin hocası, "Milli maçta 3 oyuncumuz 90 dakika görev yaptı. Cumartesi günkü karşılaşmamız Pazar'a alınabilirdi. Antrenörün de bunu dengelemesini beklerdim" dedi

FB TV'de yayınlanan Teknik Analiz adlı programa katılan Aykut Kocaman, önemli açıklamalarda bulundu. Danimarka ile yapılan özel maça değinen Aykut Kocaman, öncelikle TFF ve Abdullah Avcı'ya sitemi olduğunu belirterek, "5 oyuncumuz milli takımdaydı. Bunlardan üçü 90 dakika görev yaptı. Bizlere sorulup, Cumartesi günkü lig karşılaşmamız, Pazar'a alınsaydı iyi olurdu. Antrenörün de bunu dengelemesini beklerdim" dedi. Sarı lacivertli takımın teknik patronu sözlerini şöyle sürdürdü:

Bir sitem de taraftara
S.Moskova maçı öncesinde benim de içinde olduğum olaylar neticesinde karşılaşma ikinci planda kaldı. Bana çok sitem gönderildi ama ben de buradan Fenerbahçe ailesine sitem yolluyorum. En kritik maçımıza odaklanamadık. Bütün sıkıntlardan çıkıp, toparlanmaya çalışırken, lig istediğimiz gibi gitmedi. En önemlisi, omurgayı teşkil eden oyuncuların sakatlıkları geri dönüşümüzü geciktirdi.

Önce topu tutmalıyız
Maçlarda ortalama 30 dakika top bizde kalıyor. Türkiye ortalamaları 23 dakikada. Bu süreyi uzatmamız gerekiyor. Topu tutmayı başaramadan hiçbir şey olmaz. Sonra nasıl hızlanırız ve efektif oluruz onu düşüneceğiz. Fakat temel olarak önce topa sahip olmalıyız. Oyunun ana noktası burası, buradan yola çıkmak zorundayız. Mental, fizik ve kalite açısından geçen senin üzerindeyiz.

Kendi adıma utanıyorum
Çok koşma mevzusuna gelecek olursak; ben 29 yıldır futbolun içindeyim. Futbolun içinden gelenler de böyle konuşunca kendi adıma utanıyorum. Elbette futbol sadece koşmak değildir. Ancak iyi oynamak istiyorsanız, önce daha iyi koşmalısınız. Xabi Alonoso 13 kilometre koşuyor. Dünyanın en iyi orta saha oyuncusu. Biz daha neyi konuşuyoruz. Sonra çıkmışlar, 'Futbol koşmak mı' diyorlar.

Özgür kalbimi sızlatıyor
Özgür Çek mükemmel çalışıyor. Kadroya alamadığım için kalbimin en çok sızladığı oyuncudur. Onu oynatmak için Türkiye Kupası maçlarını sabırsızlıkla bekliyorum. Puskas Ödülü'ne aday gösterilen Sow'un golü, Stoch'a göre daha zor. Ama Stoch'un gol daha güzel. İbrahimoviç'in milli maçtaki golü de olağanüstü. Üçü arasında kalsaydım, oyumu Stoch'a verirdim.

Beraberlik mi asla!
Es kiş ehir maçında bizi iki zorluk bekliyor. Rakibimizin güçlü bir pozisyonda olması ve milli takımlara giden oyuncuların hırpalanmış şekilde geri dönmesi. Ancak bunu aşabilecek kaliteye sahibiz. Marsilya karşılaşmasına da bir puan için çıkmayacağız. Fenerbahçe büyüklüğü ve gücüyle sahada olacağız. Belki yeneceğiz, belki de yenileceğiz ama beraberlik için oynamayacağız.
BİZE ULAŞIN