Aybaba: En çok ona üzülüyorum

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, futbol kalitesinde çok aşama kat ettiklerini, ancak bunu puana çevirmekte zaman zaman sıkıntı çektiklerini söyledi.

AA muhabirlerinin sorularını yanıtlayan Samet Aybaba, sezon başından itibaren kulüpte yaşanan ekonomik sıkıntılara rağmen kendisinin kaygı yaşamadığını, Beşiktaş'ın adeta evi olduğunu dile getirdi.

Tecrübeli teknik adam, oyun, sahaya yansıttıkları ve futbol kalitesi anlamında mesafe katettiklerini belirterek, ''Ama bunların puana dönmesi anlamında biraz sıkıntı yaşadık. Futbolda her şeyi doğru yapmakla bitmiyor. Biraz da futbolun şansı var. O, şu ana dek bizden yana olmadı. Belki baştan düşünmeyip, sonradan çok puan kaybettik şeklinde bir noktaya geldik. Şu an liderle aynı puanda olabilirdik, belki birkaç puan önde de olabilirdik. Ama futbol bu. Maç maç değerlendirmeyelim. Hem maçları oynayalım, bir şeyleri üstüne koyarak gidelim, hem de üstüne koyarak devam edelim. Uzun ve orta vadeli plan yapalım diye işe başlamıştık. O doğrultuda da devam ediyoruz'' ifadelerini kullandı.

Samet Aybaba, oynadıkları maçları değerlendirdiklerinde ve ortaya koydukları futbolu düşündüklerinde puan kayıplarının daha dikkat çekici olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

''Girdiğimiz, ama atamadığımız pozisyonların yanı sıra birkaç hakem hatasına bakınca gerçekten bayağı puan kaybettiğimizi düşünüyoruz. Tabii ki hakem hataları herkese oluyor. Bize de oluyor. Futbolun içinde hata payı var. O bize çok geldi. Öbür takımlara az gelmiştir. Belki bundan sonraki maçlarda bize az gelecek. Rakiplerimiz de uzun veya kısa vadeli plan derken, çok puan kaybetti. 'Daha pahalı transferler yapalım, Avrupa'da oynayalım, Türkiye liginde çok öne çıkalım' diye planlar yapan rakipler hedeflerinin uzağında kaldı. Onların puan kayıplarıyla bizim şansımız arttı.''

-''Hiçbir şeyden şikayetçi değilim''-

Samet Aybaba, Beşiktaş'ta hiçbir şeyden şikayetçi olmadığını ifade etti.

Ligdeki diğer rakiplerini değerlendiren siyah-beyazlı takımın çalıştırıcısı, şöyle konuştu:

BİZE ULAŞIN