''Beklediğim Amrabat sahada değil''

Galatasaray'ın Faslı oyuncusu Nordin Amrabat, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 20 Kasım Salı günü İngiltere'nin Manchester United takımı ile yapacakları maçla ilgili, ''UEFA Şampiyonlar Ligi'nde bir yerlere gelmek istiyorsak, Manchester United maçı bizim için son şans olarak nitelendirilebilir'' dedi.

Galatasaray'ın Florya Metin Oktay Tesisleri'nde gerçekleştirdiği antrenmanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Amrabat, kendilerini çok zor bir maçın beklediğini belirtti.

Faslı oyuncu, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde bu sezon genel olarak bakıldığında şansızlıklar yaşadıklarını anlatarak, şunları kaydetti:

''Ama ne olursa olsun 4 puanımız var. Cluj'un da 4, Braga'nın ise 3 puanı var. Bu demektir ki her şey bizim elimizde. Manchester United kendi liginde son maçını kaybetti. Norwich City onları yenebiliyorsa biz de yapabiliriz. Biz de bu kapasiteye sahibiz. Kolay olmayacak ama yüzde 100'ümüzü vermemiz gerekiyor. Kalbimizle oynamamız gerekiyor. En büyük avantajımız taraftarımız olacak. Taraftarımız o atmosferi yarattığı zaman bizim de neler yapabileceğimiz ortada. O yüzden taraftarımızla beraber iyi sonuç almak istiyoruz. UEFA Şampiyonlar Ligi'nde bir yerlere gelmek istiyorsak, Manchester United maçı bizim için son şans olarak nitelendirilebilinir.''

-''BEKLEDİĞİM AMRABAT SAHADA DEĞİL''-Nordin Amrabat, bir soru üzerine, şu ana kadar istediği performansı sahaya yansıtamadığını ifade ederek, ''Dürüst olmam gerekirse, şu anda beklediğim Amrabat sahada değil. Kolay değil, yeni bir sistem, yeni bir takım... Biliyorsunuz kalitem, rakibi birebir yakaladığım zaman ortaya çıkıyor. O yüzden daha fazla birebir yakalamam lazım. Hocam bana şans verdikçe, daha fazla 90 dakika oynama şansı buldukça mutlaka bu kalitemi ortaya çıkartacağım diye düşünüyorum'' diye konuştu.

Kendisi için ödenen yüksek bonservis bedelinin üzerinde baskı oluşturup oluşturmadığına yönelik soruyu ise Amrabat şöyle yanıtladı:
''Önemli bir rakam ödendi. O yüzden ister istemez taraftarın, kulübün, camianın beklentisi çok yüksek. Benim de yapmam gereken, bu ödenen paranın karşılığını verebilmek. Galatasaray'da oynuyorsanız bu tip baskılara alışmanız gerekiyor. Sonuçta önemli bir kadromuz var, önemli futbolcu topluluğuyla çalışıyorsunuz. Hoca için de çok para ödenip ödenmemesi fazla önemli değil. Benim yerime genç oyuncu da oynayabilir. O yüzden bu tip baskılara her zaman alışık olmanız lazım.''

-YEKTA: ''MUTLAKA KAZANMAMIZ GEREKEN BİR MAÇ''-

Galatasaraylı futbolcu Yekta Kurtuluş da Manschester United ile yapacakları maçın zor geçeceğini belirterek, ''Mutlaka kazanmamız gereken bir maç. Kendi evimizde oynuyoruz. Şampiyonlar Ligi'nin zorluğunu da biliyoruz. Hazırlığımızı ona göre yaptık. Bu maçta 3 puanı alıp, ikinci tura çıkmak istiyoruz'' dedi.

İngiliz ekibinin, yedek kadroyla geleceğine yönelik haberlerin belirtilmesi üzerine Kurtuluş, ''Fark etmez. Çünkü onlar 11 kişi Manchester United formasıyla çıkacaklar. As takım, ikinci takım, üçüncü takım bizim için önemli değil. Karşımıza kim çıkarsa aynı ciddiyetle oynayacağız'' ifadelerini kullandı.

Oynamak için her zaman kendisini hazır tutmaya çalıştığını anlatan sarı-kırmızılı futbolcu, Melo ile girdiği forma rekabetiyle ilgili soruya ise ''Ona yetişmek için oynuyorum. Ben iyi oynadıkça, Melo daha iyisini yapmak zorunda. Bu da başarıyı getirecek. Aramızdaki rekabet Galatasaray için iyi'' yanıtını verdi.

BİZE ULAŞIN