"Bu takım iyi takım oldu"

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, çok iyi oynadıklarını ve çok pozisyon bulduklarını söyledi.

Rakibin maçtan bir puan alması halinde lider olacağını hatırlatan Aybaba, çok gol attıklarını, golden sonra ise alan daraltmakta sıkıntı yaşadıklarını kaydetti.

Gol attıktan sonra iyi savunma yapamadıklarına dikkati çeken Aybaba, ''Maçın son 5 dakikasında rakibin 2 net gol pozisyonu var. Onlardan biri gol olsaydı farklı şeyleri konuşuyor olacaktık. Oyuncularımı kutluyorum. İnanılmaz istekli oynuyorlar. Sahada adeta 2 kişilik performans sergiliyorlar. Yediğimiz basit gollerle ilgili ciddi bir çalışma yapmamız lazım. Çok gol atan takım görüntüsünü devam ettirip, basit gol yiyen takım görüntüsünden çıkmak istiyoruz. Keyif veren, futbolseverleri heyecanlandıran oyuncularımı kutluyorum. Daha iyi olması için elimizden geleni yapacağız'' dedi.

Bir gazetecinin, ''Mehmet Akgün oyundan çıktıktan sonra sağ kanattan Antalyaspor, çok gol pozisyonu üretti'' şeklindeki yorumu üzerine Aybaba, ''Mehmet Akgün oyunda kaldığı süre içerisinde başarılıydı. Sakatlandığı için değişiklik yaptık. Takım içinde orada olabilecek tek oyuncu İbrahim Toraman'dı. İbrahim Toraman o bölgenin oyuncusu olmaması nedeniyle çok pozisyon verdik. Öndeki oyuncular da gol ararken o bölgeyi çok boşalttılar. Sıkıntı yaşadık'' diye konuştu.

Almeida'nın performansını da değerlendiren Aybaba, şöyle konuştu:

''Sezon başındaki ilk 2 aylık dönemde Almeida kendi içinde sorunlar yaşıyordu. Bunu da bize yansıttı. Bir şeyi başarmak için insanların birbirini anlaması lazım. Biz, birbirimizi çok iyi anlayan bir takım olduk. Bu sonuçların temelinde birbirimizi daha iyi anlamak, takımı bir yere getirmek için arzulu olmak ve bir aile gibi hissetmek yatıyor. Bir şeyi başarmış değiliz. Önümüzde çok büyük yol var. Bu takım iyi takım oldu, ama başarılmış birşey yok. Daha sakin ve çok çalışarak, birbirimizi öne iterek taraftarımız ve camiamız ile başarılı olacağımıza inanıyorum''

Beşiktaş'ın kaptanı İbrahim Toraman ise kazandıkları için mutlu olduğunu dile getirdi. Rahat kazanabilecekleri maçta basit goller nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını anlatan Toraman, iyi bir takım olma yolunda ilerlediklerini belirtti.

Karşılaşmada 3 gol yemelerinin daha fazla gol atmayı düşünmelerine bağlayan Toraman, ''Daha fazla gol atalım derken o coşku içerisinde tecrübesizlikler nedeniyle gol yiyoruz. Her maç kalemizde 3 gol görüp, 4 atamayabiliriz. Bu yönde eksikliklerimiz var. Savunma sadece 4 oyuncuyla olan bir şey değil. Takımın geneliyle ilgili bir durum'' dedi.

Siyah-beyazlı genç oyuncu Oğuzhan ise zorlu bir deplasmandan 3 puan aldıkları için mutlu olduğunu belirtti. Oğuzhan, performansının her geçen maç arttığını ve ilerideki haftalarda daha iyi olacağını kaydetti.

BİZE ULAŞIN