"İstanbul bana uğursuzluk getirdi"

Portekizli futbolcu Ricardo Quaresma, İstanbul'un kendsine artık acı verdiğini ve acilen bu şehirden kurtulmak istediğini ifade etti.

Beşiktaş tarafından kadro dışı bırakıldığı için boşluğa düşen olay adam Quaresma, önceki gün Lizbon'da tutuklanmasının ardından dün çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Bu sıkıntılı dönemin ardından, İstanbul'a dönen Q7, Lizbon Havaalanı'nda uçağın kalkışını beklerken Portekiz basınına konuştu: 'O an kafam çok kızmıştı. Bazı zamanlar bu herkesin başına gelebilir. Ama bu yine de yaptığım hareket için bir bahane değil. Bana destek veren ve yaptığım harekete maruz kalan kişiden özür dilerim.'

PSİKOLOJİK DESTEK ALIYOR

Portekizli oyuncu ayrıca, 'Son dönemde üzerimde olumsuz bir enerji var. Kafama silah dayanıyor, soyuluyorum. Futbol oynamam engelleniyor. Annem soyuluyor. Benim hakkımda sürekli yalan haberler çıkarılıyor. Son bir yılım kabus gibi geçiyor. Psikolojik yardım alıyorum. İlk gittiğimde 'hayalimin şehri' dediğim İstanbul bana artık acı veriyor. Acilen kurtulmam lazım. İstanbul'un artık bana uğursuzluk getirdiğine inanmaya başladım' diye konuştu.

YASAK UYGULANMADI

Q7'nin avukatı Marco Antano da yaşananlarla ilgili şu açıklamayı yaptı: 'Ricardo Quaresma'nın savunmasını hazırlamaları için davanın ertelenmesini istedim. Ancak henüz yazılı yanıt alamadım. Bunun kabul edildiğini kendisine telefonla söyledim.'

Antano, 'Quaresma'nın ülke dışına çıkma izninin bulunup bulunmadığı' sorusunu ise yanıtsız bırakmayı tercih etti. (Akşam)

BİZE ULAŞIN