Onursal başkandan kurtuluş reçetesi

Tarihinin en kötü dönemlerini yaşayan 103 yıllık Ankaragücü Kulübü'nün onursal başkanı Cemal Aydın, kulübün içinde bulunduğu sıkıntılı dönemden ancak birlik ve beraberlikle kurtulabileceğini söyledi.

Aydın, kulüpte son dönemlerde yaşanan olumsuzlukları basından takip ettiğini, sarı-lacivertli renklere gönül veren herkes gibi kendisinin de son derece üzüntülü olduğunu söyledi.

Ankaragücü Kulübü'nde son günlerde yaşanan bazı olaylarda, ''zorlama metoduyla'' şahsını ilişkilendirmek isteyen çevrelerin ve taşeronların varlığının gözlendiğini iddia eden Aydın, ''Bilinmelidir ki Cemal Aydın ve arkadaşlarının dönemi 11 Aralık 2008 tarihi itibariyle sona ermiştir. Bu tarihten sonraki her dönem, o dönemin yönetimlerini ilgilendirmektedir'' dedi.

Aydın, kendisinin ve arkadaşlarının dönemini eleştirmek isteyenlere bir tavsiyesinin olduğunu kaydederek şunları söyledi:

''En büyük tavsiyem, kulübün Kasım 1997 tarihinde hangi noktada alındığı ile 11 Aralık 2008 tarihinde hangi noktaya gelinerek bırakıldığına vicdanlı olarak bakmalarıdır. Alındığı nokta Tandoğan, bırakıldığı nokta ise UEFA kriterlerini elde etmiş, yeni spor tesisleriyle spor hayatını devam ettiren, vergisini ödeyebilen örnek bir Ankaragücü. Ayrıca en üst seviyede sevgi ve saygıyla temsil edilen bir kulüp. 2012 yılının kasım ayındayız. Bulunulan noktaya bakalım; futbol ve bayan voleybol takımları bir alt lige düşmüş. Kulübün tüm gelirleri hacizli. Kulüp borç batağı içinde. Transfer yasağı yüzünden futbolcu alınamıyor.''

Kulüpte yaşanan çöküşün 30 Ağustos 2009 tarihi itibariyle başladığını ve hızla devam ettiğini belirten Aydın, bu kötü gidişe çözüm bulunulamaması halinde daha kötü sonuçlarla karşı karşıya kalınacağını vurguladı.

-''Topyekün bir hamle, aydınlığın habercisi demektir''-

''Ankaragücü Spor Kulübü, eli kolu bağlı, boynuna ip geçirilmiş, idam sehpasına bırakılmış vaziyettedir'' diyen Aydın, şöyle devam etti:
''Kulüp, bu acı tablo içindeyken dış etkenlerle taraftar grupları ayrıştırılmış, yüzüncü yıl hayalleri ile kandırılan camia ve taraftarlar kandırıldıklarını açıklayamamışlar ve yüzyıllık birliktelik sona erdirilmek gayretleriyle çöküş hızlandırılmıştır. Ankaragücü'nün bu sehpadan indirilebilmesi için 7-8 milyon TL'ye ihtiyacı vardır. O zaman yapılacak iş başkent Ankara için çok basittir. Herkes ama herkes elini hiç değilse parmağını taşın altına sokmalıdır. 'Damarımı kessen Ankaragücü kanı akar' diyenler, çeşitli dönemlerde yönetim kadrolarında yer alanlar, kulübe sahip çıkmaları gerekirken 'ben taraf olmam' diyen üst bürokratlar ve sporun tüm katmanları, özellikle mahkemenin kesinleşmiş kararlarını dahi uygulamaktan kaçınan TFF yetkilileri, sivil toplum örgütleri, başkentin tüm belediyelerinin yetkilileri, Ankara'nın ekmeğini yiyen iş adamları, Ankaralılar, yüzyıllık tarihe sahip çıkmak için herkes görev almalıdır. Karınca kararınca birlikte bir hamle, aydınlığın habercisi demektir.''
Onursal başkan Aydın, kısa bir süre önce yaptığı yardımlara ilave olarak 500 bin TL daha yardım sözüyle bu kampanyanın başlatılması çağrısında bulunarak ''Ankaragücü yeniden doğmayacağına göre mevcudu yaşatmak herkesin görevidir'' dedi.

BİZE ULAŞIN