Şike davasında sıcak gelişme

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 44 sanığın ceza aldığı Şike iddialarına ilişkin dava dosyası Yargıtay'a gönderildi. Karayoluyla Yargıtay'a gönderilen dava dosyasına 2 polis memuru ve 2 katip eşlik ediyor.

Futbolda şike iddialarına ilişkin İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, 2 Temmuz 2012 de görülen celsede kararını açıklamıştı. Mahkeme kararında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a şike, teşvik ve örgüt kurmak suçlarından 6 yıl 3 ay hapis cezası vermişti.48 şüpheli hakkında çeşitli hapis cezaları veren mahkeme 44 sanık hakkında ise beraat kararı vermişti. Dava kapsamında ifadesi alınamayan Emenual Emenike'nin ise dosyası ise ayrılmıştı.

Mahkemenin kararından sonra taraflar gerekli itirazlarını yapmıştı. İtiraz işlemlerinin tamamlanmasının ardından 129 klasöre ulaşan dava dosyası Yargıtay'a gönderildi. İstanbul16. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 13 çuvala yerleştirilen 129 klasör sabah saatlerinde Ankara'ya gönderildi. Adliyeye ait bir minibüsle Yargıtay'a gönderilen dava dosyasına İstanbul 16.Ağır Ceza Mahkemesinde görevli 2 katip ile Organize Suçlarla Mücadele şubesinde görevli 2 polis memuru eşlik ediyor.

Sabah saatlerinde Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayından gönderilen dava dosyasının öğlenden sonra Yargıtay'a ulaşması bekleniyor.

BİZE ULAŞIN