Cesur yönet

"Baban gençken cesur ve kararlıydı. Sadece Baba Hakkı'dan çekinirdi. Sen de doğru yoldasın. Her zaman cesur ve kararlı ol"

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Antalyaspor maçı öncesi camianın efsane futbolcularından Recep Adanır'ı Antalya'daki evinde ziyaret etti. Babası Kadir Orman'ın yöneticilik döneminden yakın arkadaşı olan Adanır, Fikret Orman'ı hem uyardı hem de övgü dolu sözler sarf etti. Adanır, "Bu ziyaretiniz beni çok memnun etti. Sürekli BJK TV açık, mutlaka gelişmeleri takip ediyorum. Baban Abdulkadir nasıl, ona çok selam söyle. Baban gençken çok cesur ve kararlıydı. Bir tek Baba Hakkı'dan çekinirdi" dedi. Orman'ın çalışmalarını beğeniyle izlediğini söyleyen Adanır, "Sen ve arkadaşların doğru yoldasınız, doğru bildiklerinizden şaşmayın kararlılıkla uygulayın. Bu tür kaoslardan çıkmak için kararlı liderlere ihtiyaç var. Cesur olmak, kararlı olmak şart. Sen de bu fazlasıyla var" yorumunu yaptı.

Rayına sokuyoruz!
Adanı r'IN görüşmede Orman'a "Kulübün son ekonomik durumu nedir?" sorusuna Beşiktaş Başkanı, "Recep Abi birinin bu ateşten gömleği giymesi gerekiyordu. Bilerek ve isteyerek arkadaşlarla giydik. Şu ana kadar 150 icra davasını çözdük, maliyetleri azaltıyoruz" yanıtını verdi.

Yeni stat sıçrama noktamız
Orman görüşmede Recep Adanır eski günleri hatırlatınca şunları anlattı: "Babam Beşiktaş'ta yöneticiyken futbol takımıyla küçük yaşta resimler çekilmiştim. O zamanlarda ruhumuza yöneticilik işlemiş, başkanlık yapmakta nasip oldu. Çok mutluyum." Orman görüşmede stadın yenilenmesi için de, "Kaynakların doğru kullanılması önceliğimiz. Çalışmaların sonuna geldik. Daha da iyi olacağız" ifadelerini kullandı.

Sefası sürülmüş...
Fikret Orman, eski harcamalara vurgu yaparken ve kulübün mali dar boğazına dikkat çekerken, "Beşiktaş'ta başkanlığın ve yöneticiliğin sefası sürülmüş, bize de cefası kalmış. Ancak önemli değil Beşiktaş'a hizmet etmenin onuru yeter. İnşallah Beşiktaş'ı sıkıntılarından arınıp her şey yoluna girdiğinde en büyük sefamız o olur" diye konuştu.

Recep Adanır kimdir?
1929 Ankara'da doğdu, A.Gücü'nü Türkiye Şampiyonluğu'na kadar yükseltip 1950'de Beşiktaş'a transfer oldu. Türk futbolunda "Baba Recep" devrini başlattı. 10 yıl giydiği Beşiktaş formasıyla 3 Türkiye Şampiyonluğu ve 3 İstanbul Ligi Şampiyonluğu yaşadı.

BİZE ULAŞIN