Eve taciz bardağı taşırdı

Kırmızı kart kabusu oldu... Eleştiri boyutunun abartılıp aile hayatındaki sorunların masaya yatırılması Fırat Aydınus'u kariyerini bitirme düşüncesine itti

Eskişehir-F.Bahçe maçındaki yönetimi FIFA kokartlı hakem Fırat Aydınus'un hakemlik hayatını gözden geçirmesine neden oldu. Fenerbahçeli Caner'e gösterdiği kırmızı kartın ardından başlayan eleştirilerin ardından aile hayatındaki sorunlardan özel yaşamına kadar pek çok konunun masaya yatırılması ve eleştirilerin saha dışına taşması Fırat Aydınus'un moralini bozdu. Şampiyonlar Ligi'nde yarın Arsenal-Montpellier maçında görev yapacak olan Aydınus'un ciddi olarak hakemliği bırakmayı düşündüğü ve yarın yöneteceği maçın ardından konuyla ilgili kararını vereceği öğrenildi. Sahada verdiği kararlar nedeniyle aile yaşamının, eşinin ve çocuğunun yıpratılmasının doğru olmadığından dert yanan Aydınus'un, "Bugüne kadar hiçbir hakemin verdiği kararlar nedeniyle ailesi bu kadar zor durumda bırakılmamıştır" diye sitem ettiği belirtildi. .

Fenerbahçe şikayet etmez gereğini yapar
Fenerbahçe yönetimi, Eskişehir maçı ile ilgili sessizliğini bozdu. "Kocaman bir yürek olma"nın önemine vurgu yapılan o açıklamadan satırbaşları şöyle: 'F.Bahçe Türk Sporu'nda gelişen olayların müştekisi değil; karar organıdır.' Bu nedenle, Fenerbahçe şikayet etmez; gereğini yapar. Fırat Aydınus'un kararları, ne kadar yanlış, ne kadar yanlı ve hatta iyi niyetten yoksun olsa da bu linç kampanyası, tarafımızdan kabul görmeyecektir. Spor kamuoyu bilmelidir ki; "F.Bahçe tüm yaşananların farkındadır." Ve bu farkındalığın gereği, yeri ve zamanı geldiğinde, hayata geçirilecektir. Gün, Büyük Fenerbahçe taraftarının, başkanı, yönetimi ve tüm değerleri ile birlikte 'Kocaman bir yürek' olma günüdür. Unutulmamalıdır ki; futbol takımımız, herkes tarafından yenilgiye uğratılabilir ancak hiç kimse tarafından teslim alınamayacaktır."

Fatih Terim'e gönderme!
F.Bahçe maçından bir gün önce rakiplerin saha kapama cezalarını kaldıranlar, F.Bahçe'nin yarıştığı takımların maçlarında yaşanan 'sonucu değiştiren hakem hatalarını fazla bulmayanlar', basın toplantılarında genel ahlak ve edep kurallarının açıkça ihlal edilmesine göz yumarak yargı kurullarına dahi sevk edemeyenlere fazla gelen; "Aykut Kocaman'ın söylemleri değil ta kendisidir."

BİZE ULAŞIN