Öleceğimi sandım kızlarımı düşündüm

Ordu'ya yapılan saldırıda Monje: "Suratıma kocaman kitle geldi onu hatırlıyorum. Öleceğimi sandım. Kızlarım aklıma geldi" dedi

Orduspor takımının Trabzonspor maçı sonrası yaşadığı saldırı, dün Türkiye'nin en çok konuşulan konularından biriydi. Önce olayı bir hatırlayalım: Ordu kafilesi duşunu alıp stattan çıktıktan sonra takım Migros tabir edilen yerden geçerken saldırıya uğradı. Bir anda aracın sağ tarafından taşlar yağmaya başladı. Ordulu futbolcular neye uğradıklarını şaşırdı ve hemen koridora doğru kendilerini attılar. Fakat bir tuğla ikinci sırada oturan Monje'nin kafasına isabet etti. Panik daha da arttı. Arjantinli futbolcu bağırmaya başladı ve suratı kanlar içindeydi.

TAŞ ATANLARI KOVALADI!
Takım doktoru Yücel Baştürk hemen oyuncuya müdahele etti.
Ardından panikle oyuncular şöföre 'Aç ışıkları' diye seslendi ve otobüsü durdur diye seslendi. Araç durunca, kapılar açıldı ve oyuncular hemen dışarı çıkarak taş atanları kovalamaya başladı. O şok haliyle yüzündeki kanları unutan Monje de koşmaya başladı. 15-20 kişilik grup sağa sola dağılarak kendilerini karanlıkta kaybettirdi.

SALDIRGANLAR 15-20 KİŞİLİK ORDULU BİR TARAFTAR GRUBU!
Ordu Valiliği, dün oynanan Orduspor- Trabzonspor maçı sonrası, mor-beyazlı kafileyi taşıyan otobüsün camının kırılması ve Arjantinli futbolcu Alfredo Monje'nin yaralandığı olaya karışan şüphelilerin, üzerlerinde Orduspor forması bulunan 15-20 kişilik seyirci grubu olduğunun tespit edildiğini bildirdi.

KIZI BABASININ YANINDA
Geceyi hastanede geçiren ve dün öğlen taburcu olan Monje olaylar için SABAH'a, "Büyük şok yaşadım. Hayatımda ilk defa başına böyle bir şey geldi. O an çocuklarımı (iki kız) düşündüm. Çok korktum burada ne oluyor neden bunu bize yapıyorlar dedim. Bunları yapanlar insan taraftar olamaz. Belki de ölecektim. Belki daha ağır bir yara alacaktım" dedi. Geceyi hastanede geçiren Monje'nin eşi de şoka girdi. Gözyaşlarını tutamayan Monje'nin eşi kulüp yönetimi teselli etti. Bu arada Orduspor Başkanı Nedim Türkmen, gece hastaneye gelerek Monje'ye 'geçmiş olsun' dileğinde bulundu.

BİZE ULAŞIN