Bağlarımız çözüldü!

Avrupa'nın 5 büyük liginde toplam 25 futbolcu çapraz bağlarından sakatlandı. Türkiye 8 oyuncuyla ilk sırada yer aldı

Sezon başlayalı 12 hafta olmasına rağmen Süper Lig'in 8 futbolcusu çapraz bağlarının kopması ya da yırtılması sonucu takımından uzak kaldı. En son olarak Beşiktaşlı İsmail Köybaşı 2. kez aynı yerinden sakatlanarak kulübüne büyük bir şok yaşattı. Mustafa Pektemek (Beşiktaş), Koray Çelikay (Sivas), Sezgin Coşkun (Eskişehir), Selçuk Şahin (Ordu), Volkan Yaman (Kasımpaşa), Ujfalusi (G.Saray) ve Muhammed Demir de (Gaziantep) aynı sakatlığı yaşadı. Avrupa'nın 5 büyük liginde 25 futbolcu çapraz bağ sakatlanmasıyla karşı karşıya kalırken, Türkiye 8 oyuncuyla zirvede yer aldı. Bu futbolcuların toplam piyasa değeriyse bir PTT 1. Lig ekibinin değerini neredeyse ikiye katlayıp 14.4 milyon Euro'ya ulaşıyor. Diğer 4 büyük ligde aynı dertten muzdarip olan futbolcular şöyle: Ryan Taylor, Andy Johnson, Martin Kelly, Gary Gardner, Haris Vuckic (İngiltere), Abel Hernandez (İtalya), Marc Muniesa, Joao Victor, Ivan Obradovic, Samuel Llorca, Inigo Ruiz de Galarreta (İspanya), Patrick Helmes, Vaclav Pilar, Sebastian Tyrala, Leon Andreasen, Cacau, Niko Bungert (Almanya).

AMELİYATA PSİKOLOJİK ENGEL
Sol diz ön çapraz bağlarından tekrar sakatlanan İsmail Köybaşı'nın ameliyatı ertelendi. Tam sahalara dönmek üzereyken yaşadığı sakatlıkla bu sezonu sahaya çıkamadan tamamlayan genç oyuncu psikolojik olarak hazır olmadığını belirttiği için dün öğle saatlerinde yapılması planlanan ameliyatı ertelendi.

BEŞ EKSİKLE ÇALIŞTILAR
Beşiktaş, Akhisar maçının hazırlıklarını dün yaptığı idmanla sürdürdü. Antrenmana sakatlıkları bulunan Mustafa Pektemek, Mehmet Akgün, Batuhan ve İsmail Köybaşı katılmadı. Oğuzhan ise düz koşu yaptı.


BİZE ULAŞIN