Tribünler karıştı

UEFA Avrupa Ligi'nde Olympique Marsilya-Fenerbahçe arasında oynanan maç öncesinde sarı-lacivertli taraftarlar, rakip takım taraftarlarının bulunduğu tribününde Yunanistan bayrağının sallanmasına tepki gösterdi.

Velodrome Stadı tribünlerinde yaşanan olaylarlarda Ganay Tribü'nünde bulunan Fenerbahçeli taraftarlar, kale arkasında bulunan Olympique Marsilyalı bir taraftarın Yunanistan bayrağı sallamasına karşı büyük tepki gösterirken, bulundukları tribünün koltuklarını kırarak fırlatmaya başladılar.

Olaylar esnasında az sayıda güvenlik görevlisinin bulunması dikkat çekti. Stat hoparlörlerinden yapılan Türkçe anonsta Fenerbahçeli taraftarlardan sakin olmaları istenirken, aksi takdirde maçın başlamayacağı ifade edildi.

Bu arada sarı-lacivertli taraftarlar arasında da gerginlik yaşanırken, yapılan müdahalenin ardından olaylar büyümeden yatıştırıldı.

Fransız polisi sahanın etrafını çevirdi

UEFA Avrupa Ligi'nde Olimpik Marsilya ile Fenerbahçe arasında oynanan maç öncesinde olduğu gibi maç oynanırken de olaylar çıktı.

Maçın 40. dakikasında Bekir'in attığı golün ardından Olimpik Marsilyalı taraftarlar, aralarında bulunan Türk taraftarlara saldırdı. Kapıların açılmasıyla sahaya giren Türk taraftarlar, sarı-lacivertlilere ayrılan tribünlere alındı. Olayların devre arasında da devam etmesi üzerine Fransa polisi, zırhlı ve kalkanlı bir şekilde sahanın etrafında çember oluşturdu.

Bu arada yedek kulübelerinin arkasındaki tribünden bir kişi terör örgütü PKK'nın bayrağını asmasına Türk taraftarlar büyük tepki gösterirken, güvenlik güçleri terör örgütü yandaşlarını tribünden uzaklaştırdı.

BİZE ULAŞIN