Bayrakla tahrik!

Fenerbahçeli taraftarlar, Marsilya tribününde Yunanistan bayrağı açılmasına büyük tepki gösterdi. Koltukları kıran taraftarlara güvenlik güçleri müdahale etti, olaylar çıktı

Marsilya'da gündüzden itibaren geniş güvenlik önlemleri alındı. UEFA'nın "yüksek riskli" kategorisine aldığı maç için şehirde çeşitli noktalara polisler konuşlandırılırken Fenerbahçeli taraftarlar, stada belirlenen güzergahtan ulaştırıldı. Ancak alınan tüm bu tedbirler olayları engelleyemedi. Maçın başlamasına az bir süre kala Marsilya tribününde Yunanistan bayrağı sallanmasına Fenerbahçe tribünleri büyük tepki gösterdi. Bulundukları tribünden, bayrağın sallandığı kale arkası tribününe doğru yönelen sarı lacivertliler, tepkilerini dile getirirken aynı zamanda çok sayıda koltuğu da kırıp tribünden aşağıya attı. Gerginliğin yaşandığı bölgeye görevliler sevk edildi ve anons yapıldı.

TERÖR ÖRGÜTÜ KIŞKIRTMASI
Maç oynandığı sırada da PKK bayrağı açarak Türk taraftarları tahrik eden bölücü örgüt yandaşları, amacına ulaşamadı. Sarı lacivertli taraftarlar gruba hemen tepki gösterdi. Kısa süren bir itiş kakış sonrası polis bu grubu stattan attı. İzdiham sırasında kadın ve çocuklar ezilme tehlikesi yaşadı.

Marsilya'da Fener alayı
F.Bahçe'yi önemli deplasman sınavında taraftarları yalnız bırakmadı. İstanbul'dan Marsilya'ya gidenlerin yanı sıra Avrupa'nın çok sayıda ülkesinden gidenler de takımlarını Marsilya karşısında destekledi. Gün içinde şehirde gezinen taraftarlar, tezahüratlar yaparak maç saatini bekledi. Velodrome Stadı'ndaki inşaat çalışmaları nedeniyle F.Bahçe taraftarlarının bulunduğu tribüne başka taraftar alınmadı. Sarı lacivertliler bu tribünün alt bölümünde yer alırken, üst kısma seyirci alınmadı.

Filistin'e destek, tahrik ve izdiham
Fenerbahçeli taraftarlar, tribünlerde açtıkları bayraklarla Filistin'e destek verdiler. Fransa'da sarı-lacivertli takımı desteklemek için gelenler arasında sevdiğine evlenme teklif eden de vardı.

BİZE ULAŞIN